Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Német betegbiztosításhoz...

Német betegbiztosításhoz ért-e valaki?

Figyelt kérdés

Történt, hogy tavalyi évben részmunkaidőben dolgoztam csak, max heti 30 órákat, ez minijob volt. Mindezután nagy keresgélés után végre sikerült teljes munkaidős állást találnom, és kiderült, hogy valami módon megszűnt a betegbiztosításom. Elmentem az egézségbiztosítóhoz, majd közölték, hogy nebenjob/minijob-nál magamnak kellett volna (abból a 450€ de még ennyit se kaptam 350-eket) fizetnem a biztosítást. Ez kicsit értelmetlen számomra, mert akkor jóformán semmit nem kerestem volna, mindegy. Most kézhez kaptam levelet, havi részletben kell befizetnem visszamenőleg majdnem 1000€-t.

Valami módon lennék-e esélyes támogatás/segély/bármiféle segítség igénybevételére? Gondolok itt városházától plusz juttatásra, vagy csak az összeg redukálására.

A bosszantó az, hogy ezzel nem voltam tisztában, egyedülálló vagyok, egy lakást bérlek az ismerősömmel, plusz a bejárásom is drága, és így sem keresek "túl sokat".

Előre is köszönet.


2017. jan. 4. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

"tavalyi évben részmunkaidőben dolgoztam csak, max heti 30 órákat, ez minijob volt. "


Most reszmunkaido, vagy minijob? A ketto ket kulonbozo.


1) Ha minijobos voltal, es be voltal jelentve, akkor a minijob-zentrale-tol kellett volna kapnod egy "Anmelden" papirt, hogy be vagy jelentve. Minijob melle valoban magadnak kell fizetni a betegbiztositast.


2) Ha reszmunkaidos voltal, akkor pedig, amikor a ceg bejelentett, elkellett volna kernie a biztositasi szamod. Ha ezt nem tette meg, lehet be se jelentett...


A minijob-ot fo- vagy reszmunka melle talaltak ki, nem abbol megelhetest es a feketemunka visszaszoritasa miatt 450 euroig adomentes.


Konkretan nem tudom a Rathausban ezzel kapcsolatban tudnak-e segiteni, de ha keves a kereseted a Wohngeld-et lehet megigenyelheted.


De ha szerintem van rendes fizetet biztositasod, az jo a minijob melle is. Kulon magadnak kotni akkor kell, ha csak minijobod van es semmi mas, mert biztositasodnak akkor is lenni kell, ha akar munkanelkuli is vagy.

2017. jan. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. jan. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!