Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Német tb van de közben egyedül...

Német tb van de közben egyedülálló lettem és haza jöttem Magyaro. Ra. A daknál vagyok biztosítva. Nem tudom mit tegyek, mert itt nincs tb. Ki hallott azE 106 nyomtatványról?

Figyelt kérdés
Lenne egy kérdésem ha tudna nekem ebben segíteni valaki.Németországban dolgoztam húsiparban ,jelenleg 6 hónapos állapotos vagyok a Dak biztosítónál vagyok biztosítva.Közben egyedülálló lettem és haza jöttem Magyarországra,mert bár van bejelentet lakcímem nincs hol lennem.Magyarországon nincs biztosításom. Feldkirsenbe német nőgyógyászhoz jártam február 21 kell mennem legközelebb.Nem tudom ,hogy mi a legcélszerűbb nekem mint egyedülállónak.Magyarországon az OEP azt mondta ,hogy próbáljam meg kikérni a 106 nyomtatványt ,mert ha a biztosítóm kiadja akkor megszülhetek itthon is .Nem tudom ,hogy akkor a gyerekemnek mi jár ha itthon születik meg .Mivel egyedül fogom nevelni sajnos ezt fontos szempont. Munichben élnek barátaim ki tudok hozzájuk járni és egy kis időt ott tölteni amíg meg nem születik a gyerek.Ebben az esetben átmennék Önhöz ,ha ez lehetséges.Segítségét előre is köszönöm.

2014. febr. 8. 20:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Magyarországon szerintem semmi nem jár, ha nem ide fizettél adót, TB-t.

Kérd ki a nyomtatványt, és érdeklődj a biztosítódnál arról, hogy mit fedeznek itt Magyarországon.

2014. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szia. Németben fizeted a tb-t? MErt az sokkal drágább, mint ha otthon fizetnéd. Egyébként személy szerint én itt németben szülnék, itt többet is kapsz a baba után is.
2014. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Ha EU kártyát kiváltod akkor a kórházi ellátást biztosításon belül megkapod. Utána viszont valószínű szinte semmit sem fogsz kapni, hiszen a tb-t nem magyarországon fizetted.

Biztos, hogy nem tudsz kint maradni? Ha egyébként a barátaid is ott élnek és a biztosítást is oda fizetted, akkor egyszerűbb lenne a dolog.

2014. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Szia.Német munkahelyről mentem el terhes táppénzre,ezért van német tb.
2014. febr. 8. 20:49
 5/26 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz privát, abból nem lesz probléma,nem kell tb.


A DAK-t fel kell hívnod, és kérned a biztosításodról egy igazolást, fel legyen rajta tüntetve a biztosítási jogviszonyod kezdete. Ezzel besétálsz a NAV-hoz, és elmagyarázod a helyzetet, a többit megoldják ők. Én is a DAK-nál vagyok biztosítva és nemrég jelentettem be otthon is, de a német igazolás kell hozzá.

2014. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"németben szülnék"


-.-

2014. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

_____ itt többet is kapsz a baba után_____ ezt a cigányok csinálják.


Úr isten mi lesz a magyarokból is.. . . .

2014. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
Most meg hazajössz potyázni. Na húzz vissza te ha,zaáruló.
2014. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
6%
hazaáruló
2014. febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
Pontozzatok csak le... De mi értelme lenne hazamennie, 37 ezret kapna a gyerek után. Mikor itt kint jobbak a körülmények?
2014. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!