Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakástakarék végén hogyan...

Rontgen kérdése:

Lakástakarék végén hogyan kell eljárnom a felhasználást illetően? (felújítás ill. vásárlás esetén)

Figyelt kérdés
Lakástakarékot kötnék felújítás célból tervezem. Olvasgattam már róla, de arra nem kaptam eddig választ, hogy hogyan kell eljárnom a felhasználásakor, amikor lejár a pl. 4év? Menni időm van rá vagy hosszabbra érdemes kötni és amikor 4 év után aktuális a számlák megléte, akkor szüntetem meg? Ez nekem zavaros. Az alap kérdés: Amikor lejár a futamidő, mennyi időm van a meghatározott lehetőségek közül bünti nélkül használni azt?

2017. jan. 20. 11:38
 1/3 Kunci77 válasza:

A legrövidebb futamidő 4 és és 3 hónap szokott lenni. Ez azt jelenti, hogy ez a megtakarítási időszak. Ennek a végén kapsz egy levelet az LTP-től amiben vannak mellékletek amik arról szónak, hogy miként akarod felhasználni. Azt hiszem nincs különösebb korlát arra vonatkozóan, hogy a lejárat után mennyi idővel használod fel de nyilván érdemesebb minél előbb hiszen addig legjobb esetben is csak nagyon minimális kamattal "áll" a pénzed az LTP számládon. Büntetés amúgy nincs de ha nem lakáscélra / lakás felújításra, bővítésre használod fel akkor az állami támogatás összege nem jár így csak kb. a befizetett pénzed és némi kamatot kapsz. Azt viszont bármire elköltheted. Ha nem lakásra költöd akkor az egyik legrosszabb megtakarítási / befektetési forma.

Érdemes megnézni az adott pénztár honlapját is. Pl.: [link]

2017. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:
a felhasználást a felvétel után 120 napon belül kell igazolni, de a kiutalási időszakban (ami 3 hónap, tehát miután kérted a kiutalást, onnan addig, amíg meg is kaptad) keletkezett számlákat is elfogadják.
2017. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kunci77 válasza:
"Onnan amíg meg is kaptad." Ez így nem pontos, hiszen ez azt jelentené, hogy előbb elköltöd valamire és csak utána kapod meg. Szerintem a konkrét kiutalás után van 120 napod arra, hogy igazold. Adásvételnél relatíve egyszerű a dolog mert ilyenkor az eladónak utalja az LTP a pénzt. Ha pl. felújítasz akkor megkapod, elköltöd és a számlákkal igazolod, hogy mire költötted. Természetesen a kérelem és a kiutalás közti időszakban is gyűjtheted a számlákat, azt is elfogadják. De persze a felújításnál lehet, én rosszul tudom/értelmezem a dolgot. Adásvételnél tuti így van mert 2 éve így vettünk lakást. Viszont ha nem csak a megtakarítás (+kamat, állami támogatás) kell hanem a teljes összeg (hitellel együtt) akkor a hitelkérelmet egy éven belül jelezni kell. De mindenképp érdemes még megkötés előtt az adott pénztárnál utánajárni.
2017. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!