Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy házból szeretném kivásárol...

Egy házból szeretném kivásárolni a tulajdonosokat (rajtam kívül ketten vannak), felújítás után többet kell fizetnem a házért, mert többet ér vagy mikori állapotot vesznek alapul?

Figyelt kérdés

Van tehát egy ház, aminek egyik tulajdonosa én vagyok (másik 2 tulaj rokon). A ház még nem is lakható, nincs benne víz, fűtés, stb.. csak épp tető alatt van.

Ha szeretném megvenni a részüket (mert ők meg eladják), akkor célszerű a felújítás/átalakítás előtt kifizetnem őket, mert így kevesebbet ér a ház, vagy a felújítás, beruházás után is megtehetem? De akkor nem ér annyival többet a ház és akkor annyival többet kell kifizetnem nekik?

Ha az átalakítás után akarom/tudom csak megvenni tőlük a részüket, akkor ha bizonyítom, hogy én fejeztem be a ház építését és miattam ér többet a ház, akkor van lehetőség arra, hogy az eredeti, felújítás előtti áron vegyem meg a részüket? Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 5. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez teljesen attól függ, miben állapodsz meg velük.
2013. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kunci77 válasza:
Ez megegyezés kérdése. De a saját érdekedben még mielőtt elkezdenéd a felújítást írjatok adásvételi szerződést avagy előbb vedd meg és csak utána költs a felújításra. Ha nincs rá idő (bár maga a szerződéskötés néhány óra max.) és sürgősen be akarsz költözni akkor is írjatok róla ügyvéd előtt papírt (talán elég egy előszerződés) amiben rögzítve van, hogy milyen a mostani állapota, mennyi a mostani értéke és amit "hozzáadsz" az Téged illet. Azaz neked a felújítás előtti áron / értéken adhatják el a tulajdonrészüket ha pedig közül venné meg valaki vagy harmadik félnek adnák / adnátok el akkor Neked jár a különbözet.
2017. jan. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!