Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Önkéntes magánnyugdíj pénztár...

Önkéntes magánnyugdíj pénztár kötelezhet fizetési elmaradás estén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 2011-ben a munkáltatóm tájékoztatott, hogy önkéntes nyugdíjpénztári tagságot nyitnak nekem és a fizetésem 2%-át utalják majd mindig béren kívüli juttatás gyanánt. Na most ezt a nyitás után 1 évvel szépen meg is szüntették. Vagyis pontosítok, mert a tagság nem szűnt meg, viszont ők már nem fizették. Persze én erről nem tudtam, csak annyit hallottam a cégtől, hogy megszűnik, tehát én abban a hiszemben voltam, hogy hát akkor ezzel nem kell foglalkoznom, mert már nincs. Lényeg, hogy aztán egyszercsak kaptam tájékoztató papírt az Allianztól, hogy hányadán áll a dolog. Akkor jól meglepődtem, hogy ez még él?! Úgyhogy bementem tisztázni a dolgot. Ott nekem azt mondták, hogy 10 évre van megkötve, szóval nem szüntethetem meg, de ha azt akarom hogy az a kevés összeg ami összegyűlt rajta ne vesszem el, akkor néha fizessek be rá. Hát jól van. Nem igazán fizettem be rá, mert időközben én kötöttem másik megtakarítást, mivel azt hittem ez nincs. A lényeg, hogy most kijött nekem szintén egy papírka az Allianztól, hogy a 2016-os évre 48.000FT elmaradásom van, szóval fizessem be áprilisig.

Nem kell mondanom, hogy 7 méterre esett az állam. Nekem sehogy sem jön össze a dolog.

Az egyik, hogy semmilyen szerződés az én kezemben nincs, amin utána tudnék olvasni, hogy mit is írtam alá.

Másik, hogy 2011 óta meg van és még egyszer sem írták azt, hogy én vállaltam a szerződéskötéskor a havi 4000 Ft-os befizetést, csak most...hát a többi évvel akkor mi van? Nem úgy kellett volna lennie, hogy minden évben kapok egy levelet amiben azt írják, hogy ennyi meg annyi elmaradásom van? Miért csak most és a 2016-os év?

Ma bementem hozzájuk, de értelmes választ nem kaptam, csak egy telefonszámot, hogy majd ott rendezzem le a dolgot.

Szóval azt kérdezném én, hogy kötelezhetnek engem ennek a 48.000 Ft-nak a befizetésére vagy úgy egyáltalán ilyenkor mi van?

Előre is köszi!



2017. márc. 9. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Van önkéntes nyugdíjpénztár és van magán nyugdíjpénztár.

Neked melyik van? Gondolom önkéntes. Nem kötelezhetnek a befizetesre. De ha nem fizetsz be, akkor a megtakarításból fogják vonni a költségeket.

2017. márc. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, én a kérdésedre nem tudom a választ, hogy kötelezhetnek-e befizetésre, de Te saját magad írtad:

"Úgyhogy bementem tisztázni a dolgot. Ott nekem azt mondták, hogy 10 évre van megkötve, szóval nem szüntethetem meg, de ha azt akarom hogy az a kevés összeg ami összegyűlt rajta ne vesszem el, akkor néha fizessek be rá. Hát jól van. Nem igazán fizettem be rá, mert időközben én kötöttem másik megtakarítást, mivel azt hittem ez nincs."


Megmondták, hogy néha fizess be rá, de nem tetted, másik helyen kötöttél. Nem értem, miért? Miért írtad, hogy azt hitted, ez nincs, mikor már világosan megmondták, hogy van, nem lehet megszüntetni és néha be kellene fizetni rá?


Jobb lenne, ha még egyszer bemennél hozzájuk és megkérnéd Őket: mutassák már meg a szerződésedet, amelyet kötöttek a céggel (meg kellene lennie) Meg ha felhívnád a telefonszámot, könnyebb lenne kibogozni.


"Lényeg, hogy aztán egyszercsak kaptam tájékoztató papírt az Allianztól, hogy hányadán áll a dolog. Akkor jól meglepődtem, hogy ez még él?! Úgyhogy bementem tisztázni a dolgot."


Tehát mégiscsak kaptál papírt tőlük más évben is: ha 2011-ben kötötték, 1 év múlva nem fizették, az 2012, tehát vagy 2013-ban vagy 2014-ben kaptál papírt. Vagy 2015-ben?


Persze, megértelek, bosszantó, hogy az embernek a saját idejéből, pénzéből kell utánajárni, de mégiscsak a Te érdeked, hiszen a Te nyugdíjpénztárad.

2017. márc. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1! Igen, önkéntes van. Elírtam. :)

Kedves 2!

2011-ben megkötötte a cég. Annyi befizetés ment rá, amennyit a munkáltatóm utalt (fizetésem 2%). Rá egy évre, ha jól emlékszem megszűntette ezt a dolgot. Akkor azt mondták nekem, nem kell vele foglalkoznom. Én ugye azt hittem, hogy úgy szűnt meg, hogy teljesen. Aztán kaptam egy egyenlegértesítőt tőlük (már nem emlékszem rá, hogy mikor de 2013 körül lehetett) amiben sehol nem írja, hogy nekem kötelezően fizetnem kéne bármennyit. Ezután mentem be tisztázni, hogy mi a helyzet, ahol azt mondták, hogy ha nem akarom, hogy eltűnjön róla az összeg néha fizessek be valamennyit, merthogy a kezelési költség mindig levonódik. Oké. Én úgy voltam vele, majd néha rátolok valamennyit, de igazából olyan csekély összeg volt rajta, hogy ha le is vonódik 2021-re hát mindegy. Szóval tényleg nem foglalkoztam vele. Időközben én nem önkéntest nyitottam, hanem megtakarítást. Más cégnél, más jellegű megtakarítást. Tudtam hogy ez létezik, de a gondolat az volt, hogy van miből levonniuk az egyéb költségeket....megvárom a 2021-et és ha marad kiveszem, ha nem megszűntetem. Azóta 2014-ben kaptam egy értesítőt, hogy a portfólióm átkerült másikba. Szintén sehol nem hívják fel a figyelmem arra, hogy be kéne fizetnem bármennyit. Plusz az egyenlegértesítőn sem írja. És ezek után kaptam most szintén egy egyenlegértesítőt, ami ugyanúgy néz ki mint a többi, csak megakadt a szemem azon a részen, hogy tájékoztatnak, hogy én kötelezettséget vállaltam a havi 4000Ft befizetéséről, és ezért a 2016-os évre 48.000Ft elmaradásom van, amit rendezzek április 30-ig. Na és ezért nem tudom hová tenni a dolgot, hogy ha ez így van, akkor miért nem szerepel minden évben az egyenlegértesítőn az, hogy nekem fizetnem kéne?! A többi évvel mi van? Miért csak a 2016? Hát egyik évben sem fizettem...

Szóval nem értem. Természetesen ezután mentem be még egyszer és nem kaptam választ a kérdésemre, csak egy telefonszámot, hogy ezt ott beszéljem meg.

Egyértelmű, hogy ha kötelezni akarnak, akkor a szerződést minimum látni akarom. Hát mindenesetre nagyon kíváncsi leszek, hogy mi sül ki a dologból.

2017. márc. 10. 21:51
 4/4 anonim válasza:
Kár,hogy azóta nem érkezett ide válasz,mert én is hasonló cipőben járok. Ha olvasod kérdést-feltevő! :) Mi a helyzet azóta?Most január végén kaptál számlaértesítőt?
2018. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!