Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A TB-t miért %-osan vonják le...

A TB-t miért %-osan vonják le a fizuból?

Figyelt kérdés
Úgy értem mit kap cserébe aki többet fizet be? A nyugdíj biztosításnál érthető, hisz több nyugdíjad lesz, de a TB-nél ugyanazt a szolgáltatást kapja mindenki, vagy nem?
2017. ápr. 15. 18:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy tudjuk, nem működik egészségesen a rendszer. De az alapelv nem rossz. Nem szeretnék amerikai biztosítási rendszert, ha nem bánod. Akkor tuti, ott halnék meg az orvosi váróteremben. :)


Ennek az országnak rengeteg pénze van. A legfőbb probléma, hogy nem az ország lakosaihoz jut vissza valamilyen formában, hanem tudjuk, hogy kik üdvözülnek belőle.

2017. ápr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11:

"Akkor tuti, ott halnék meg az orvosi váróteremben. :) "


Én viszont ebben a rendszerben fogok megbalni az orvosi váróteremben, mivel nem rendelkezek megfelelő kapcsolatokkal, nem vagyok egy erős, határozott fellépésű ember, és egészségesen is képtelen vagyok átverekedni magamat a kórházi bürokrácián (bebizonyosodott, mikor intéznem kellett valamit), ha egysze lebetegszek, akkor biztosan nem fogok tudni eljutni a megfelelő orvoshoz. Pedig TB-t azt elég sokat fizetek, mivel az átlagfizetés többszörösét keresem. Valószínűleg nem csak az amerikai rendszerrel, de még akkor is 1000-szer jobban járnék, ha nem vagy csak fele járulékot fizetném, nem kapnék állami ellátást, cserébe félretenném a be nem fizetett járulékot. Nyilván ez esetben benne lenne, hogy olyan súlyos bajom lesz egyszer, vagy akár a közeljövőben, amire ez a megtakarítás kevés, ellenben az állami rendszerben semmilyen bajomat nem látják el, ha nem verem eléggé az asztalt, egy vakbélgyulladás is elvinne.

2017. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!