Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ma megkeresett egy üzletkötő...

Ma megkeresett egy üzletkötő a Generáli biztosítótól és megpróbált meggyőzni hogy rossz az OTP magánnyugdíjpénztára Igaz ez? Segítsen aki tud kérem.

Figyelt kérdés

Azt mondta hogy az OTP magánnyugdíjpénztára 58%os mínuszban van és hogy ott csak elúszik az embernek a pénze. Mondta hogy volt hogy egy kezdő srácnak 6 hónap alatt 300e ft-os tartozása lett a semmiből. Hogy a Generali felvásárolta a bankoknak nem tudom hány százalékát vagy miét, hogy az a legnagyobb bank, és hogy ott 24%-os hasznom lesz.

Amikor két hete jelentkeztem az OTP-hez nem mondták hogy gond lenne, PSZAF-s papírt se mutattak, pedig állítólag kötelező lett volna.

Most nézegetem a PSZAF oldalát de nm igazán értem. Nem igazodok ki rajta. Most kezdtem el dolgozni (két hete)

20/F


2010. máj. 14. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagyot kamuzott..


Egy akármilyen magánnyugdíjpénztárnál hogy keletkezhetne már adósságod?


Jó durva is lenne...


Kérdezd már meg tőle mennyi a jutalék egy szerzett ügyfél után?

2010. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit vársz, mit mondjon, ha egyszer a Generali ügynöke...?

Az mondjuk vicces, hogy pont ők hivatkoznak a PSZÁF-ra:

[link]

2010. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A jutalékért mindent...
2010. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor az OTP magánnyugdíjpénztárával nincs semmi baj?

Végül is el is hittem mert írtunk egy két oldalas "kérvényt" hogy átmennék, de a PSZÁF úgy is kiküldi majd (azt hiszem) az OTP és most már a Generalis papírt is és én akkor visszaküldöm az OTP-st, Azt mondta bármit kapok csörgessem meg őt és visszahív. Jó dumás volt, de gondoltam utánanézek én ennek. Hol tudom megnézni a PSZÁF-n hogy melyik melyik bank a jövedelmezőbb? Tudnátok linkelni?. Szóval nincs olyan hogy egy bank magánnyugdíjpénztára veszteséges és emiatt az én pénzem úszik el vagy tartozni fogok?

2010. máj. 14. 21:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Na először is az otp valóban nagyot bukott, többet mint mások, de azért nem kell kétségbe esni ha már oda léptél be. fél évnél korábban nem tudsz váltani ugysem, és már érdemes kivárni egy helyben az 5 évet ugyanis 2010 től akkor garantálja a tőkédet vagyis ha minuszba megy a pénzed (kevesebb lesz mint amennyit betettél) akkor kiegészítik mikor lelépsz onna, de ehhez 5 évnél korábban nem válthatsz ezt már tarsd szem előtt...amugy független tanácsadó cégnél dolgozok és aki azt hiszi h hu de jutalék dolog ez, az nagyon téved..ezért annyira mini pénz jár, hogy aki azért ijeszteget másokat az szimplán hülye vagy szemét...
2010. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kb egy hónapja léptem be az OTP-be (akkor csináltattam kártyát is) de még csak egy jelentkezési nyilatkozatot írtam alá ott az adataimmal nem küldtek ki még semmit. Tagnap írtunk egy szándéknyilatkozatot hogy átmennék a Generalihoz és azt mondta a ügyintéző hogy kapni fogok valahonnan levelet, csörgessem meg és ő két napon belül idejön és segít hogy mit küldjek vissza vagy írjak. Amúgy azt a PSZÁF-es listát tényleg nem mutatták az OTP-ben. :/

Így még át tudok menni másik helyre asszem gond nélkül. Nekem azt mondták az OTP-ben ha egy helyen vagyok akkor van valami kedvezmény vagy mi, de az üzletkötő szerint nincs összefüggés, igaz ez? Jó az Generali magánnyugdíjpénztára? Jobb mint az OTP? Melyik a legjobb? A PSZÁF oldalát nem értem.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget

2010. máj. 16. 00:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a pszáf oldalát nézd, hanem guglizz rá a magánnyugdíjpénztárakra, és azokat böngészd végig. Vagy független tanácsadóval beszélj, ő nem érdekelt abban, hogy egy konkrét helyet ajánljon, és általában fizetned sem kell a szolgáltatásaiért. Plusz egy csomó olvasástól megkíméled magad :)

Viszont eleve nem szabad hinni azoknak, akik egy adott cégtől jöttek, jelen esetben a Generalitól. Mert neki csak és kizárólag az az érdeke, hogy te hozzájuk menj és mindent meg fog tenni, hogy ez így is történjen.

2010. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia,

ha gondolod szívesen segítek,pénzügyekkel foglalkozom,és nem egy,hanem az összes bankkal kapcsolatban állok,így nem foglak egy termékre sem rábeszélni,de össze tudom Neked hasonlítani akár az összes bank magánnyugdíj pénztárát,hogy megnézd neked melyik a legjobb,így biztos nem tud átverni senki,vagy erőszakosan rábeszélni önös érdekek miatt. (Nem kerül semmi pénzedbe,kötelezettségedbe a segítségem) Ha még aktuális a kérdésed, írj emailt erre a címemre: v.andras@indamail.hu,bármely egyéb kérdésedre ezzel vagy mással kapcsolatban is szívesen válaszolok.

Üdvözlettel: V.András

2010. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. András, írtam e-mailt.
2010. máj. 17. 21:46
 10/13 anonim ***** válasza:

A lényeg: melyik magánnyugdíjpénztár a befizetett pénzed után, mekkora hozzamot hoz. Ettől függ hogy jó-jobb- vagy jelenleg a legjobb.

Minden magánnyugdíjpénztár szisztémája ugyanaz, csak a hozamban különböznek. Ezért nem tudom azt mondani, hogy rossz az OTP , egyszerüen perpill van olyan nyugdíjpénztár amit több hozamot hoz.

Maradhatsz is, de válthatsz is ha szeretnéd, hogy éves szinten magasabb legyen az összeg a befizetett pénzed után.

Ha érdekel több info, irj privátban, szivesen segítek.

2010. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!