Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki mit hallott erről az Unit...

Ki mit hallott erről az Unit Linked biztosításról, jó vagy rossz tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez az életbiztosítási forma 3:1-ben. Biztosítási védelem + megtakarítás + eseti befizetés révén rövidebb távú célok megvalósítása. Rövidebb és hosszabb távú célok megvalósítására alkalmas és biztonságot ad a családnak, ha valamilyen nem várt esemény következik be. A mai világban nem elengedhetetlen, hogy ne legyen tartalékod. Jó megtakarítási forma.
2011. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hol lehet ezt megkötni?
2011. szept. 26. 12:14
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
A unit linknél egy drága biztosítás van összekötve egy alacsony hozamú befektetéssel. Örülhetsz, a 10-20 év alatt a befektetés behozza a biztosítás árát, és annyit visszakapsz, amennyit befizettél az évek alatt. A biztosítóknak nagyon megéri, meg az üzletkötőknek is, csak neked nem. És csak akkor kösd meg, ha tuti végig tudod fizetni, különben kevesebbet kapsz vissza, mint a befizetett pénzed.
2011. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

3 helyen lehet megkötni:

Kiválasztasz egy biztosítót, szín vagy tapasztalat alapján és 10-20 év múlva elválik, hogy ott jó megtakarítást ajánlottak-e vagy sem, ugyanis nem lesz összehasonlítási alapod.

Elmész brókerhez, aki kiválasztja neked a biztosítási piacról, amiben mozoghat a megfelelő megoldást, de ha más dologról van kérdésed, akkor arra nem fog tudni választ adni, mert csak egy területen dolgozik.

Vagy elmész egy alkuszhoz, aki a teljes pénzpiacról tud neked megoldásokat keresni és a te szempontjaid alapján, téged képviselve megkeresi neked a neked szimpatikus megoldást.


Egyikről sem fogok érvelni, pro-kontra dolgokat mondani, ez a 3 fajta munkamódszer van,azt válaszd amelyik neked szimpatikusabb. Én alkuszként dolgozom, ebben a szférában tudok segíteni.

2011. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még mielőtt unit linked típusú "biztosítást" kötsz, ajánlom gondold át, mit is akarsz valójában: életbiztosítást, megtakarítást, vagy kockázatos befektetést? Mert a unit linked típusú inkább a harmadik. Általánosságban beszélek, hiszen ezekből is van sok társaságnak sokféle módozata, de hogy tőzsdei alapúak, az mindegyikre jellemző. A mai világban pedig egyik válságból a másikba menvén nem ajánlom, hacsak nem kockáztató típus vagy, illetve ha már van egyéb, biztonságos megtakarításod meg életbiztosításod. Ha még szeretnél valamit ezekről tudni, vagy nem világos, amit írtam, akkor kérdezz :)
2011. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Hirokin!

Azt hiszem te képzavarban vagy. Nem szeretném védeni a unit linked életbiztosításokat, nekem csak kis ideje van, és még nincs tapasztalatom. De egy fix, 3 millióra vagyok bebiztosítva és ez nekem éves szinten kerül 1 ezer forintba. Úgy gondolom hogy te a kombinált biztosításokkal kevered. A kombinált biztosításoknál van egy kockázati része a havidíjnak, ez olyan 1-2 ezer forint, a többi része pedig egy alacsony kamatozású megtakarítás. Ez utóbbi a legsz*rabb. A unit linked pedig egy befektetési egységekhez kötött - az adómentesség miatt életbiztosítási elemet is tartalmazó - megtakarítás.

nem összekeverendő

2011. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!