Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri biztosítást kötni?

Megéri biztosítást kötni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy kötök pár biztosítást. Megéri egy ilyen? (kalkulálgattam, és néztem ajánlatokat)


Kockázati életbiztosítás: havi 5000Ft

Lakásbiztosítás: havi 2000Ft

Jogsegély biztosítás: havi 1500Ft

Egészségbiztosítás: havi 15000Ft

Önkéntes nyugdíjpénztár: havi 10000Ft

Egészségpénztári számla: havi 6000Ft


Ez így kerekítve 40000Ft körüli összeg. Sokan azt mondják, hogy tegyem el inkább a bankszámlámra ezt a 40ezret, és ha bármi van, akkor ki tudom venni. Igen ám, de így évi 480ezer Ft gyűlik össze. Mi van akkor ha ennél többre van szükségem, mondjuk 13 hónap múlva? Nem jobb ötlet ilyesmire biztosításokat kötni?


2017. jún. 12. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

"Igen ám, de így évi 480ezer Ft gyűlik össze. Mi van akkor ha ennél többre van szükségem, mondjuk 13 hónap múlva?"


Nem, nem jobb ötlet.

Sem a kockázati életbiztosításnál,sem a jogsegélybiztosításnál, sem a lakásbiztosításnál, sem az egészségbiztosításnál, de még az önkéntes nyugdíjpénztárnál sem fogod tudni kivenni a pénzed. Ezek közül van, ahonnan egyáltalán nem kapsz vissza, még hosszú évek múlva sem.

Szóval, ha azért akarsz biztosításba tenni, hogy majd többet vegyél ki, akkor ezt egyáltalán nem javaslom.

Egyedül az Önkéntes Nyugdíjpénztár az, amiből HOSSZÚTÁVON - nem 1 év múlva - fogsz tudni majd kivenni pénzt, de csak sok-sok év múlva.

2017. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Első, szerintem te félreértettél, vagy lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.

Nem szándékozom kivenni pénzt belőle. A többre van szükségem, itt azt jelenti, hogy a BIZTOSÍTÁSOKHOZ KAPCSOLÓDÓ események miatt van többre szükségem. Tehát ha pl. letépi a vihar a házam tetejét, vagy elüt egy busz, akkor több pénzre van szükségem, mint ami egy év alatt összegyűlik. Ezekre a biztosítók fizetnek.

Az egészségbiztosításból pedig nem veszel ki pénzt, az azt segíti elő, hogy ne az állami putrikba kelljen járnod, ha valami vizsgálatra van szükséged, hanem mehetsz magán orvoshoz, aminek a költségét az egészségbiztosító fedezi.

2017. jún. 12. 17:06
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha így számolsz, akkor persze: megéri. A biztosító viszont úgy számol, hogy nem lesz kár, ha lesz is megpróbál valamire hivatkozva nemfizetni. És ha neked éves átlagban 400 ezret fizet ki, te meg 480-at fizetsz neki évente, akkor ő nyer 80 ezret (+kamatok, ami persze nem sok), te vesztesz ennyit.
2017. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mindig a biztosítók nyernek :) Ez így van kikalkulálva. Viszont ha megpurcanok, 3 év múlva egy balesetben, akkor a gyerekeim semmit nem fognak kapni. Egy kockázati életbiztosítás pedig több millió forintot fizetne egy ilyen esetben.
2017. jún. 12. 17:32
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezek jó részét egybe meg tudod kötni olcsóbban, tudok ebben segíteni.

Önkéntes nyugdíjpénztárt nem érdemes kötni, semmi értelme, inkább nyugdíjbiztit.

2017. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja, "nyugdíjbiztit" :D:D


[link]

2017. jún. 13. 15:00
 7/7 BrBrbr04 válasza:

Kedves Kérdező.

A biztosítás megéri, csak mindegy, milyen hol, és mi van benne, na meg a kifizetési feltételek sem. Bármilyen szerződést kötsz, olvass el MINDENT ugyanis sok elégedetlen ügyfél azért van, mert félretájékozottak.

Ha ezt megtetted, és a kompromisszumokat megkötötted magaddal, és a választott céggel, semmi gondod nem lehet.

A nyugdíj megtakarításról annyit, hogy mindennek költsége van. Ma már nincs egyoldalú üzlet, mert nem jövedelmező se a biztosító, sem az ügyfél részére. A nyudíjbizti azért "drágább" mert ha van egy jó tanácsadód, akivel szívesen beszélsz ilyen dolgokról, annak bizony ára van! viszont, ha te inkább egy intézménybe szeretsz bejárni egy random ügyintézőhöz, az is járható út. Valamit valamiért, szokták mondani...:)

Remélem segítettem a döntéshozásban!

2017. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!