Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ma meg tolattam egy autót ....

Ma meg tolattam egy autót . én voltam a hibás! Egyszerre jelentettük a biztosítónál és azt mondta . (tobbi lent) Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

...az ügyintéző azt mondta hogy az éves biztosítás 35% -át rá dobják a mostani éves biztosításomra meg vissza vesznek 2 bónuszt!A 35%-ot vissza veszik 1év múlva de ilyenkor a bónuszt is vissza adják?

Jelenleg 43000 ezer az éves 10700 valamennyit vizetek negyedévente !

Akkor így most majd lesz az éves 55000 az éves és majd 13000 lesz a negyed éves ?

Unión biztosító !



2017. júl. 7. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Most megemelt biztosítást kell majd fizetned. Nem a bónuszt nem adják vissza azonnal. Azt csak 1esével. Tehát 2 év mulva lesz annyi mint a balesetezés előtt. De a pénz amit rátesznek sem azonnal ugrik vissza azaz nem egy év. A besorolásodnak megfelelően fogsz fizetni. Tehát mondjuk egy év mulva visszakapsz egy pontot és nem 35% lesz a a többlet a mostanihoz hanem mondjuk 10% (amennyivel többet kíván az a besorolás) 2 év mulva visszakapod a másik pontod így akkor leszel ott ahol voltál.
2017. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Meglepő, de előfordulhat, hogy egy kisebb koccanás utáni kárt érdemes lehet saját zsebből kifizetni. A károkozás után bónuszunk ugyanúgy csökken egy párezer forintos kárnál, mint egy többmilliós kárnál, pl. személyautó esetében két fokozatot lépünk vissza, és persze nem lépünk egyet előre... Ez a három fokozat általában legalább 15%, de malusz és károkozói díjszorzó esetében több száz % díjkülönbözetet jelenthet, mégpedig annyi évig, ami elméletileg a B10 fokozat eléréséhez szükséges. Ez pedig összességében már akár százezres nagyságrendű többletkiadást is jelenthet. Az okozott kár megtérítésére – a károsulttal történő megegyezés alapján – akár a helyszínen is sor kerülhet, de a biztosító általi kifizetés után, a megküldött értesítés alapján is.
2017. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát első ránézésre 100000ft

40000 Ft ot tudtam volna adni de az nem fedezte volna

Így kénytelen vagyok a biztositora hagyatkozni !

2017. júl. 7. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
A biztosító is felsjánlja, hogy kifizetheted a kárt és akkor nem ugrik a bónusz, de a mai alkatrész és szerviz díjak mellett ritkán éri meg. Régebben mikor még sok keleti típus futott filléres alkatrész árakkal, és egy lökhárító csere 5perc meg 4 csavar volt, akkor megérte.
2017. júl. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyszerűbb megoldás: keresel egy olyan biztosítót, aki nem alkalmaz 35% pótdíjat...
2017. júl. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!