Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Abban mi a jó a biztosítónak...

Abban mi a jó a biztosítónak (autó, allianz), ha sérülést okozok egy másik járműnek és nem egyben fizetem ki az összeget, hanem visszasorol a bonus-malus rendszerben 2 kategóriát?

Figyelt kérdés
Teszem fel, okoztam egy 75 ezer ft-os kárt. Nem fizetem ki egyben, hanem vállalom, hogy visszasorolnak. Ezáltal 2 kategória lenne, a mostani 25 ezer ft-os éves díj helyett kapnék 40 ezer ft-ot. De csak 1 évig. Mert utána feljebb lépek (ha nincs újabb károkozás), a mostani B8 helyett a B 10 be és ismét kevesebbet kellene fizetnem. Ezáltal ők nem vasalank be rajtam annyit, amennyi kárt okoztam. Max 40 ezret 2 év alatt.
2018. febr. 27. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Arányaiban kevesebben lépnek le tőlük és a károkozás is kevesebb mint a folyamatos hasznuk . Kb 15% kiadásra 85% bevétel jut . 100 ezres tételnél lehet nem így működik a dolog , előfinanszírozzák a javításokat és egykönnyen nem lehet tőlük megpattanni .
2018. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsi árnyalt a kép, mert te max. bónuszban vagy.

DE ha valaki A0-ból lépne M2-be, már nem ilyen egyszerű.

2018. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kárt okozol valóban kettőt esel vissza de utána évente csak egyet lépsz előre! Vagy rosszul tudom?


Plusz ne a B10-ből indulj ki. Aki B10 az bőven megéri a biztosítónak bármit is csinált véletlenül egyszer.


De nézd azt, hogy B5 vagy. Baleset nélkül következő évben B6 lehetnél, ehelyett B3 leszel. Mennyit is buksz? Érdemes lehet kiszamolni, hogy mekkora összeggel jársz jobban kp-ben, mint a biztosítóval. Kisebb kár esetén így tudod mondani a másiknak, hogy x összeg kp, vagy ha az kevés neki akkor marad a biztosító.

2018. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor hitelek, ha nem kpzok. Pl 75 ezer ft kár, 20 ezer évente és mondjuk 4 év múlva megbánom. 80 ezer kiment a biztosítónak, ahelyett, hogy 75 kp-t akkor kiadtam volna a károsultnak...
2018. febr. 27. 19:53
 5/6 A kérdező kommentje:
így 4-5 év alatt meg is térül a biztosítónak a 75 ezer ft.
2018. febr. 27. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:
A biztosító nem a te befizetéseidből fedezi a te károkozásodat, hanem több tízezer ember befizetéseiből néhány száz ember károkozását. Bőven megéri neki.
2018. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!