Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosítás, régi Ptk....

Lakásbiztosítás, régi Ptk. Szerint, ha eladom a házat, akkor a kockázatviselés végéig, vagy a hónap végéig illeti meg a biztosítót a díj?

Figyelt kérdés

Sajnos ezt sehol sem találtam. Több fórumot is túrtam, még a biztosítás, akkori hatályos Általános Szerződési feltételeit is átnéztem, de sehol nem találtam rá választ. Valaki tud adni egy kis segítséget, hogy hol találhatok erre választ? Eddig csak megerősítették szóban, de konkrét jogi szabályozást, vagy ÁSZF bekezdést senki nem tudott mutatni.


( nem arra akarok kitérni, hogy " biztos azé' mert a biztosító köcsög és mindent megtehet", szóval ezt a részét hanyagoljuk ) :D



2018. ápr. 27. 22:08
 1/2 Bulóczki Gergő Tamás válasza:
Mivel semmis lesz a biztosítás tárgya, ezért a szerződés érdekmúlással szűnik meg. Általában a megszűnés napjáig illeti meg a díj a biztosítót, maximum a hónap végéig, de semmilyen körülmények között nem a kockázatviselés végéig (ami ugye sokkal később is lehet).
2018. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az adásvételi szerződésben foglalt dátumig,ha ezidő alatt túlfizetés keletkezik,akkor a biztosító visszaadja a különbözetet.
2018. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!