Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Bele merjek kezdeni egy...

Bele merjek kezdeni egy nyugdíj előtakarékossági valamibe? Ki tudja mi lesz 15 éven keresztül?

Figyelt kérdés
Plusz jönnek a jó hozamokkal, de arról nam szólnak mennyit visz el a fenntartási költség stb. A végén több marad vajon, mintha bankba tettem volna? És mi van ha valamiért nem tudom fizetni mondjuk 10 év után?
2010. jún. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezekre a kérdésekre le van írva a válasz az ászf-ben. Határozottan unalmas olvasmány, de pont az ilyenek miatt érdemes átbogarászni. Különböző helyeken eltérhetnek a feltételek.
2010. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyetértek, és ha életbiztosítással kombinált előtakarékosságról van szó, akkor az áész-t vagyis az általános életbiztosítási szabályzatot is olvassad el.

Viszont a gondolatmenetedhez annyit fűznék hozzá, hogy ha ennyire bizonytalan maradsz végig, akkor sosem fogsz nekiállni takarékoskodni a nyugdíjadra, pedig minél előbb kezded, annál kevesebbet kell félreraknod havonta ugyanazért a célért a kamatos kamatok miatt. 28L

2010. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bakter021 válasza:
A Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ) szerintem egy rendkívül hasznos dolog. Biztos hozam, plus az állam előszeretettel tesz hozzá éves szinten gyönyörű összegeket. Legjobb esetben évi 150.000. Ha rám hallgatsz, belevágsz, de bátran kérd ki egy pénzügyi tanácsadó véleményét is. Ha szeretnéd szívesen megadom annak az elérhetőségét, aki az én ügyeimet tartja karban.
2010. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Belekezdeni mindenképp érdemes! A kérdés csak az, hogy mennyire vagy a dolgokban otthon. Ha nem igazán vagy ebben tájékozott, érdemes kikérni egy pénzügyi tanácsadó véleményét, aki szép sorban felvázolja Neked a dolgok előnyét, hátrányát, akár számszerűsítve is! Akkor jó a pénzügyi tanácsadó, ha elsorolja Neked a dolgok árnyoldalát is, és nem csak a hozamokról beszél. Mielőtt bármibe is belemennél, mindig olvasd át figyelmesen a szerződést! Amíg ezt meg nem teszed, soha ne írj alá semmit sem!!

Ha érdekel bővebben egy kis információ, priiben tudok segíteni, mert többek között pénzügyi tanácsadóként dolgozom!

További szép napot!:)

2010. szept. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!