Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a tapasztalat az Allianz...

Mi a tapasztalat az Allianz Hungáriával kapcsolatban? Összetörték a kocsimat, többi lent.

Figyelt kérdés

Egy idős néni nem adott elsőbbséget, kihajtott elém,vétkét elismerte, ittas is volt, rendőri intézkedést is kértem. A hölgy az Allianznál kötött biztosítást. Nekem egy 1999-es Suzuki Swiftem van, kevés pénzért vettem, első autóm, friss jogsim van, fiatak vagyok. Az autómnak összetört a sárvédője, jobb lámpája, lökhárító, motorháztető ködlámpák és még ki tudja, mi baja lett... Mire számíthatok? A biztosító vállalja az autó helyrehozatalát, vagy gazdasági totálkárra veszi? A gtk-t nem fogadom el, mert nincs pluszban több százezrem, hogy másikat vegyek, még úgy sem, hogy kifizeti a gépkocsim piacé értékét a biztosító. A néni elég komoly szabálysértéseket köcetett el. Kijöhetek ebből jól, legalább nullára vagy készüljek arra, hogy küldhetem a kocsit a bontóba?


A válaszokat köszönöm.



2018. szept. 9. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén szólva megszívtad, tuti nem jössz ki nullára, de lehet, hogy meg tudod menteni a kocsit.


Az, hogy az idős néni konkrétan mit csinált, mindegy. Elismerte a felelősségét, innentől neked csak a biztosítójával van dolgod.


Talán azzal mész a legtöbbre, ha keresel egy márkaszervizt, ami egyszersmind Allianz kárügyintéző is. Ők egy kézben intézik a kárbecslést a javítást és az elszámolást a biztosítóval, és mivel a javításon hasznuk van, általában érdekeltek abban, hogy minél több pénzt szerezzenek neked erre. Valamint már az elején tudnak mondani valamit arra, hogy mik az esélyeid.


Ha közvetlenül mész a biztosítóhoz, meg fognak szívatni, ez volt a tapasztalat, amikor a 17 éves Citroen BX-emet összetörték.


Viszont a gond az, hogy a kocsid tényleg keveset ér. Lehet, hogy az lenne a jó, ha a kárügyintéző szerviz használt autó kereskedés is lenne...

2018. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért ha teheted, gyere majd vissza és írd meg, hogy mi lett.
2018. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Itt dolgozom, így tapasztalatról tudok beszélni. Ne rohangálj a biztosítóhoz, mert mindegyik kicsit kevesebbet ajánl. Ebből nem látható mennyi a kár, lehet gtk lehet csak 200e. Nyáron nekemjöttek, 100% másik hibás mert állt az autóm szabályosan. Neki Generali volt. Ilyenkor bejelentheted náluk és szemle jön stb, de jobb ha elmész egy rendes szervizbe ahol foglalkoznak kárügyekkel és őket megbízni. Én ezt tettem, leraktam az autót, ők intéztek pótszemlét, megcsinálták, pár nap után csak az autót vettem át, viszlát. 170k körül volt a kár, nekem semmit se keleltt pluszban. (Ebben volt lököscsere, új tükör, 2 elem lakatolás/fényezés)
2018. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerencsére a szomszéd utcában van egy autószervíz, szerződésben áll az Allianzal is.Megbeszéltük a szervíz tulajjal, hogy kedden,amikor jön a kárszakértő, nála legyen az autó lefényképezve, és akkor ő tud segíteni valamennyit, így talán nem húznak csőbe. Mindenképpen megírom, mi lett a vége. :)
2018. szept. 9. 11:47
 5/15 anonim ***** válasza:
De a GTK se probléma, hiszen akkor veszel egy hasonlót.
2018. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, de az nekem akkor is 100 ezer plusz, mert fizetnem kell az átírást és a biztosítást.
2018. szept. 9. 11:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok, nekem a tükrömet vitte le egy hülye, az Allianz szerint nincs náluk a biztosítás, a zöld kártya szerint igen... felvettem a kapcsolatot a Mabisszal
2018. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha egy szerviz csak javítási partner, de nem kárszakértő, az neked annyira nem jó. Az kell, hogy a szemle a javítás és az adminisztráció mind egy helyen legyen.
2018. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igy van. Ha pesti vagy tudok privatban ajanlani ahol en inteztem es mas miatt is jarok.
2018. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok pesti, Somogyban élek. De azért köszönöm szépen. ;)
2018. szept. 10. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!