Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » TB bejelentő NAV-os adatlap?

TB bejelentő NAV-os adatlap?

Figyelt kérdés
Nyomtatványkitöltő programban tölteném ki és adnám be ügyfélkapun keresztül a tb-fizetésre vonatkozó adatlapot, viszont kellene aláírás? Ilyenkor mi a teendő? Akkor gondolom ezt csak az tudja megtenni, akinek van elektronikus aláírása? Szóval nyomtassam ki és küldjem el postán?

2018. nov. 23. 19:58
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
Alá kellett írnod végül valamit? Én is azon keresztül fogom majd beadni szerintem.
2018. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem, csak beküldtem és küldtek is visszajelzést, hogy beérkezett.
2018. dec. 10. 16:33
 13/32 A kérdező kommentje:
Banki utalásnál fel kell tüntetni vmit a közleményben?
2018. dec. 26. 16:34
 14/32 anonim ***** válasza:
Az adóazonosítód, máskülönben honnan tudnák, hogy melyik kis pista fizetett be?
2018. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Talán a nevemből?
2018. dec. 26. 16:57
 16/32 anonim ***** válasza:

Sok Nagy János van az országban. :)


Az adóhivatal az adóazonosítód alapján tart nyilván. Nyilván ez egyszerűbb, mintha az összes születési adatod alapján kellene párosítania a befizetéseket hozzád.


Ha Kis Olga neve alatt ér be egy befizetés, de a közlemény rovatba Nagy Béla adóazonosítója van megadva, akkor a Nagy Béla tartozására tudják be a befizetést.

Ha nincs adóazonosító, csak név és cím, akkor sok-sok idő mire megtalálják hozzá az adózót, mivel a rendszerük nem a személyes adatokra "párosít".

Azért nem is kapsz tőlük olyan csekket, amin nincs rajta az adóazonosítód.

2018. dec. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Jogosult vagyok így egyébként háziorvosi ellátásra? Kell érte fizetni?
2019. jan. 10. 06:45
 18/32 anonim ***** válasza:
Igen, jogosult vagy rá (ha befizetted a tb-det)
2019. jan. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem fizetted be a "TB-det" akkor is jogosult vagy orvosi ellátásra, ha magyar állampolgár vagy, és érvényes a TAJ-számod.


A TAJ-számod akkor nem érvényes, ha végleges szándékkal elhagyod országunkat (mindezt hivatalosan intézve), valamint, ha már alulról szagolod az ibolyát. Egyébként érvényes.

A "külföldön munkát vállalókat" most kihagytam, rájuk egyéb eltérő szabályok vonatkoznak a két ország megállapodása alapján.


Tehát soha nem kell fizetned sem a háziorvosnak, sem a szakorvosnak az ellátásért (jelenleg hatályos szabályok alapján) még akkor sem, ha nem fizetted be a járulékot.

Erről ugyanis az orvos nem tud, és alapból sincs köze hozzá.

2019. jan. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Ha névváltozás miatt új adókártyát kapok, akkor az adóazonosító megváltozik?
2019. jan. 30. 16:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!