Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » November 8dikatol GYESen...

November 8dikatol GYESen vagyok. Ugyfelkapun meg mindig nem jelenik meg, hogy van TBm. Mikor fogjak rogziteni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha alanyi jogon vagy GYES-en és nem munkaviszony alatt, akkor elő fog íródni a fizetendő járulékod idővel az adóhatóságnál.

Ugyanis a NAV nem tudja, hogy Te alanyi jogú GYES-re jogosult lettél.

Azért, hogy ne íródjon elő a járulék, a GYES-t megállapító határozatot be kell mutatnod az adóhivatalnál és a 18T1011 formanyomtatványon be kell jelentened a GYES jogosultság napját.


Ha munkaviszony alatt állsz és úgy kapsz GYES-t, akkor nincs tennivalód, hiszen munkaviszony alatt biztosítottnak számítasz, a munkaviszonyról pedig tud a NAV.

2018. nov. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen fizetendo jarulekum? Nincs fizetendo jarulekom!! :O

Nincs munkaviszonyom, itthon vagyok a gyerekkel, tudtommal ilyenkor a GYESbol vonjak a TB-t...

2018. nov. 28. 07:26
 3/8 A kérdező kommentje:

Na lehet ertem, akkor ez a rendszer jo le van butitva...

A 2 eves gyerekem nem fogja csendben megvarni a NAVban a kilometeres sort 🤗

Ha ez tenyleg igy mukodik, Magyarorszag valoban jobban teljesit...👎

2018. nov. 28. 07:30
 4/8 anonim ***** válasza:

GYES-ből nem vonnak "TB"-t.


Abból nyugdíjjárulékot vonnak, én pedig az egészségügyi szolgáltatási járulékról beszélek.


Az eü. szolg. járulékot annak kell fizetnie, akinek nincs biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya (pld. munkaviszony), vagy nem tartozik a "kivételek" közé.


Munkaviszonyos egyértelmű, béréből vonják a hasonló típusú járulékot, csak más a neve.

Te a "kivételek" közé tartozol, de ezt a NAV nem tudja, mivel azt, hogy Te GYES-t kapsz senki sehol nem jelenti nekik. Neked kell a tudomásukra hozni és bizonyítani, hogy ilyen ellátást kapsz, hogy ne kelljen a GYES időszaka alatt az eü. szolg. járulékot fizetned.


A gyerek pedig nevelés kérdése csak. Még akkor is, ha ici-pici. Tudom, kettőt már felneveltem. :)

De ha van ügyfélkapus elérhetőséged, és interneted, akkor azon keresztül is intézhető úgy, hogy ki sem kell menned hazulról.

2018. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Januar kozepen megjelent ugyfelkapun, h van TB-m! :)


Nem tudom mi tartott nekik ennyi ideig, talan hasznos info lesz valakinek, aki olvassa, hogy csak ki kell varni, meg fog az jelenni! :D

2019. jún. 6. 13:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg "elbeszélünk" egymás mellett, de nem értem, hogy milyen TB-ről beszélsz, és legfőbbképpen honnan látod, hogy "van". :)
2019. jún. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat ugyfelkapun be lehet lepni, megnezni h mettol meddig voltam biztositott, visszamenoleg jopar evig.

Erre az oldalra gondolok, h itt azt lattam nincs biztositasom, vagyis nem jelent meg semmi, honapokba telett nekik valamiert h bevigyek az adatokat. :(:

2019. jún. 7. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
AHA... :)
2019. jún. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!