Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB Tartozasom van. Ugyfelkapun...

Sheyenne kérdése:

TB Tartozasom van. Ugyfelkapun keresztul hogy tudom ezt rendezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan kerdesem volna, hogy kulfoldon eltem (Union kivul) az elmult honapokban es nem lett bejelentve a tavozasom, igy korulbelul negy honapnyi TB elmaradasom van. Szeretnem ezt rendezni es egyuttal bejelenteni, hogy nemsokara ujra kulfoldre megyek (Union belul).


Most itthon vagyok, regisztraltam az ugyfelkapura, de egyszeruen nem igazodom ki rajta. Tudom rendezni az elmaradasom es egyuttal tisztesseggel bejelenteni a kulfoldi tavozasom, vagy ehhez mindenkeppen be kellene mennem szemelyesen?



2017. máj. 1. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Megoldható.

Én Svájcban élek, és innen rendezem a dolgokat - vagy kifozetik az oda-vissza utamat. :D

2017. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A tartozást banki átutalással tudod rendezni, nem az ügyfélkapun keresztül. A kijelentkezést tudod intézni, de azt nem tudom milyen nyomtatványt kell beküldeni.
2017. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

A tartozást utalással és online bankkártyás fizetéssel is tudod rendezni. A bankkártyás egyszerűbb és nincs költsége.


Így kell:

Magyarorszag.hu belépés, utána bal oldali menüben eBEV-szolgáltatások.


Utána az EBEV weblapján a menüben:

Szolgáltatások / Adószámla és pótlékadatok / Adószámla


Új lekérdezés


Adónem szűrésnél kiválasztod:

Egészségbiztosítási Alapot megillető járulék - 124


Lekérdezés indítása utána alul pár mp múlva megjelenik, hogy Elkészült eredmények és megnézed a PDF-et.


Utána berakod a pipát a sor mellé ami létrejött és a fizetés gombra kattintasz, beírod az összeget mennyit akarsz befizetni és gombra nyomsz, átirányít a bank oldalára ahol kifizetheted.


De nem csak ez a tartozásod van hanem esetleg késedelmi pótékod is lehet, csinálsz egy új lekérdezést és kiválasztod ezt:

Késedelmi pótlék - 138


Utalással meg így fizetheted:

[link]

NAV adóztatási számlaszámok és adónemek érvényes jegyzéke


Ott láthatod hogy a TB-hez jelenleg ez a számlaszám tartozik:

6. NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek

magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót,

kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számla

10032000-06056229 124-es kód.


Tehát a befizetés:

Kedvezményezett neve: NAV

Számlaszám: 10032000-06056229

Közlemény: az te adóazonosító jeled


Ha van késedelmi pótlékod is akkor nézd meg ahhoz melyik számlaszám tartozik a kódja 138-as és azt meg arra a számlaszámra utald.

2017. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Az egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) fizetése alá és alóla való kijelentkezést tudod ügyfélkapun keresztül rendezni, a befizetéseket nem.


T1011 számú nyomtatvány (idén 17T1011) a ki- és bejelentkezéshez rendszeresített formanyomtatvány. Az nem baj, ha Unión kívül volt biztosításod. A szóban forgó formanyomtatvány értelemszerű kitöltésével, és a külföldi ország biztosítója által kiállított igazolás hozzácsatolásával rendezik az eü. jogosultságodat, és egyáltalán nem biztos, hogy ki kell fizetned a 4 hónapnyi elmaradásodat.

A kettős adózás kizáró egyezmények értelmében két helyen nem kell "tb-t" fizetni, csak a biztosítás országában. Ha ezt a biztosítást Te tudod igazolni az adóhatóság felé, akkor arra az időszakra jutó eü. szolg. járulékot visszamenőlegesen törlik. Még ha az USA-ban voltál, akkor is.

Az adóhatóság tudja, hogy milyen államokkal van megállapodása Magyarországnak, nagyon kevés az, amelyikkel nincs.

2017. máj. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"a befizetéseket nem"


De.

2017. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, irto jok vagytok! :)
2017. máj. 2. 14:23
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok. A valaszok nagyon hasznosak voltak, megprobaltam elinditani a lekerdezeseket a fentebb leirtak szerint, azonban a rendszer nem dob ki eredmenyt arra hivatkozva, hogy nincs errol adat a rendszerben.


Korulbelul tavaly november ota nem vagyok biztositva, nem is kervenyeztem hogy egyenileg fizethessem. Elkepzelheto, hogy csak akkor kellene latnom a rendszerben a tartozasom osszeget, ha egyeni TB fizetesre bejelentkeztem volna?

A formanyomtatvanyt, amivel kijelentkezem, hamarosan atnezem, de eddig messze ti adtatok a legjobb tippeket, koszonom. :)

2017. máj. 2. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Oep.hu oldalon menüben Lakosság, Jogviszony ellenőrzés magánszemélyeknek link, (belépsz ügyfélkapuval), utána oldalt Biztosítási jogviszony ott megnézheted van-e jogviszonyod. APEH T1011-nek kéne ott lenni ha magad után fizeted.
2017. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

"A formanyomtatvanyt, amivel kijelentkezem, "


Ha kijelentkeztél, akkor nem írnak elő járulékot, hiszen kijelentkeztél valamiért alóla. Ha ismét köteles vagy járulékot fizetni, akkor az alá be kell (ismét) jelentkezned.


Ha nem teszed meg, egy idő után az OEP átküldi az adataidat a NAV-nak, hogy potyutas vagy a tb. rendszerben, és akkor előírják - akár visszamenőleg is - a fizetnivalódat.


Tehát igen, lehet, hogy azért nem látod...


Ügyfélkapun keresztül hogyan tudja befizetni a tartozását? Ez őszintén érdekel, mert ha lehetséges, akkor érdekelne a módja.

2017. máj. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el a 3. választ, abban írtam le.
2017. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!