Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi tortenik ha a tombhaz...

Mi tortenik ha a tombhaz biztositasanak megemelesebe nem egyezem bele?

Figyelt kérdés

Volt egy gyules amin errol volt szo de a munkambol adodoan nem tudtam ott lenni. Ma jon a kk, hogy beszedje a kozos koltseget es gondolom most fogja elmondani, higy hogyan dontottek viszont mivel ebben a lepcsohazban szinte csak nyugdijasok laknak szamomra teljesen felealeges dolgokra akarnak penzt kolteni.(legutobb 10000 forintot kellett fizetnem egy olyan embernek aki feketen jott kifesteni a lepcsohazat tehat azt sem tudom mire fizettem annyit, volt vitam emiatt a kkvel, hogy miert nem hiv olyan szakembert aki szamlat ad es mondjuk letudja venni a penzt a szamlarol, de nem mert az sokkal dragabb.)

Na mindegy ez egy masik tema.

A lenyeg, hogy lehet, hogy ugy fog idejonni, hogy ok ezt mar megszavaztak akkor en mondjuk mondhatom, hogy en nem fizetem ki?(ezt ugy ertem, hogy plusz 2000 forintot nem fogok meg odaadni minden honapban azert mert a kozos kepviselo azt mondja, h megemeltek a biztositasi osszeget.) Eleve ott sem voltam a gyulesen(szerintem nem en voltam az egyetlen) tehat akkor meg sem szavazhattak nem? Es amugy kb mennyivel emelkedhetett a biztositas? Mert 11 lakunk a hazban, tehat mondjuk lakasonkent nem kerhet meg mondjuk 1500-2000 forintot nem? Es ez hogy mukodik az uj ev miatt emelkedett vagy ez olyan dolog amit csak mi emeltethetunk meg?

Lehet hogy ezt sok ember nem erti meg de ha ok laknank itt szerintem megertenek. Foleg, hogy csak halmozzak a kozos koltseget is es pl egy normalis bejarati ajtonk sincs..tehat szerintem nem az emeles lenne a legfontosabb, biztositasunk igyis-ugyis van.

Elore ia koszonom a valaszokat!


2019. jan. 20. 16:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%

HA a lakók többsége megszavazta, akkor nyelsz, és fizetel!

Ha nem fizetsz, megvárják míg összejön 2-300.000 tatozásod, aztán felszólít ügyvéd, majd kopogtat a végrehajtó!

2019. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

A biztosítók általában év elején emelnek értékkövetés címen.

Ha van biztosításod a lakásra, te is tuti kaptál ilyen emelésről levelet a biztosítódtól. Lehet nem beleegyezni, csak akkor kisebb összeget térít a biztosító, ha kár lesz.

Pl. ha csőtörés van a házban, a hozzávaló anyagok, a munkadíj idén tuti több lesz, mint tavaly volt.

Lakógyűlés:

Szabályozva van, hány százaléknak kell egy szavazáson jelen lenni. Ha ez megvan, érvényes a szavazás minden lakóra.

2019. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem kifogás és nem mentség, hogy nem mentél el a közgyűlésre!

A jelen lévők megszavazták, te meg aláveted magad a többség határozatának.

Máskor menj el és szavazz, vagy olyan lakótársat bízz meg a képviseleteddel, aki hasonlóan gondolkozik.

2019. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem mentél el a lakógyűlésre, akkor csönd.

Ha megvan a lakók bizonyos százaléka, akkor érvényes a szavazás és bármiről dönthetnek!

2019. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Jól írják: ha nem mnentél el a közgyűlésre, akkor az még nem lenne baj - mással is előfordul, hogy nem tud elmenni - de eilyen esetben, ha nem értesz egyet valamivel, adj egy meghatalmazást olyan embernek, aki hajlandó nemmel szavazni.

Ha nincs ilyen ember, akkor kénytelen vagy tudomásul venni a közgyűlés határozatát. Ha nem lett volna határozatképes, akkor meg kell ismételni.


És igen, a biztosítók emelnek - ez nem akarom vagy nem akarom kérdése.

2019. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

5-ös vagyok.

Bár magam vállalkozó vagyok és soha nem dolgoztam, számla nélkül, de a Te gondolatod menvén nézve a festés dolgot:

Lehet,hogy maga a festés 100 ezerből kijött. ezt megcsinálta a festő számla nélkül. Ha a megemelt biztosítást, ami számlára megy és a saját érdeked is pl. egy tűz esetén, nem akarod kifizetni, akkor mit szólnál ahhoz, ha a festés - mivel a számlánál felszámolják a 27 % ÁFÁ-t is - szóval akkor mit szóltál volna ha 100 ezer ft helyett 127 ezer ft lett volna a festés? Azt akkor önként és dalolva, fejenként plusz 2 ezer ft-ot kifizetnél?


Amúgy megértem a problémádat - a biztosítóst nem, csak a festést - mert sajnos a társasházi törvények/szabályozások elég sok visszaélésre lehetőséget adnak :-( Nincs rendesen szabályozva.

2019. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Közös lónak túrós a háta.

Ahogy írták már többen is, nagy tévedés, hogy csak akkor lehetne bármit eldönteni, ha abba mindenki beleegyezik. Ekkor gyakorlatilag soha, semmit nem lehetne eldönteni, megszavazni. Így viszont az van, mint a demokráciákban, hogy ha nem is mész el a választásokon szavazni, meg akkor is ha te másra szavaztál, amit a többség eldöntött az téged is kötelez még ha nem is értesz vele egyet, ha érvényes volt a szavazás.


Egyébként én is ismerem ezt a mizériát a nyuggerekkel meg a Jaj Mancika Tüncike, hát ezt kéne szavazni, a páleszt meg majd hozom ahogy megbeszéltük-dologgal, de egyébként a panelek még ezt leszámítva azért nyugisak tudnak lenni. Ott legalább ezt a fizetési közösködést leszámítva általában békén hagyják az emberek a másikat.


De társasház az lehet pl. egy nagy, két részre osztott családi ház is vidéken, ahol a szomszéd belát az udvarodra, ha ott laksz, állandóan azt lesi hogy mit csinálsz, ha meg gyakorlatilag nem laksz ott, akkor meg az a baj, hogy ezt kéne csinálni, azt kéne csinálni, le kéne nyírni a füvet stb. mert ő nyugger, és semmi más dolga nincs. Neked meg az ideidre megy. Na, ez a szopás.

2019. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ha megszavazták akkor az van és kész, fizess.
2019. jan. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Lesvéremék lakása egy meglépő épületre lett ráhúzva +1 szint, külön mérő mindenből, tehát annyit fizettek, amennyit fogyasztottak.


A másik 10 lakásban meg közös mérők, ezek a férgek rájöttek, hogy egyedi mérősök 30e/hó összeggel kevesebbet fizetnek, lett is róla lakóközösségi szavazás, hogy legyen-e mindenkinek közös mérője.

10 IGEN és 2 NEM arányban leszavazták őket, végül perre mentek az ügyvéd hitegette testvéreméket, hogy nyerni fognak, kifizették neki a kért összeget, majd első nap vesztett is az ürge!


A jogszabály lehetővé teszi, hogy közös/egyedi mérő/illetve a kettő kombinációja a lakóközösség közös és szabad döntése, ezt mindenkinek be kell tartania. Innentől kezdve vesztes volt eleve a per, de az ügyvéd leakaszthatta a 200e-et!


A férgeknek picivel csökkent a fűtésszámla, testvéreméknek meg 190e-et nőtt, a közösködés szopás!

2019. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem mindent lehet így megszavaztatni,például a fűtéskorszerűsítés...ott mindenkinek bele kell egyezni,arra nem lehet kényszeríteni embereket,ugyanis ott bizony bizonyos része az összegnek zsebből megy,illetve jogom van ahhoz hogy kit engedek be a lakásomba,meg kit nem.Ez nálunk igy nem is lett megszavazva.De ezekben a kérdésekben,elég ha a tulajdonosok 51%-a részt vesz és meg is tudják szavazni.Sajnos nem sok mindent tehetsz,legfeljebb annyit hogy legközelebb elmész a lakógyűlésre,vagy küldöd a meghatalmazottadat.
2019. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!