Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van annak bármi valóságalapja,...

Van annak bármi valóságalapja, hogy a NAV egyszer majd behajtja a TB-tartozást? Rengeteg (volt) munkanélkülit ismerek, de soha senkitől nem hallottam, hogy a NAV vonná tőle. Ez csak egy legenda?

Figyelt kérdés

Hivatalosan így van, ez eddig rendben van.

De a gyakorlatban működik is a dolog?

A munkanélküliek nagy része nem fizet maga után, vagy nem is tud róla, hogy kéne, vagy egyszerűen nincs miből. Vagy csak tojik rá.

Szerintem mindenkinek van sok olyan ismerőse, aki ha nem is most, de korábban volt már munkanélküli huzamosabb ideig.

És tényleg soha nem hallottam még, hogy a NAV elkezdte volna tiltani tőlük a TB-tartozást.

Itt ezen az oldalon is sokan szoktak érdeklődni ebben a kérdéskörben, de sosem arról, hogy hú, mi ez a tartozás, hogy keletkezett, most miért vonják le?


2019. febr. 22. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Én láttam már itt több kérdést is, ahol a NAV százezreket számlázott ki.
2019. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tényleg?

Sosem futottam még bele.

És mennyi idő után?

Pár hónap, vagy évek?

Elévül valaha, vagy létezik még ez az "5 év, de ha felszólítanak, meghosszabbodik újabb 5 évvel" eljárás?


Figyelik, hogy az embernek van-e munkahelye, vagy bárkinek kiszámlázzák?

2019. febr. 22. 19:46
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

De ismerek több embert is, te honnan tudod hogy az illető fizeti-e? Honnan tudod, hogy nem kérte, a mentességet? És mi az hogy ninics miből fizetni, mivel enni is tud miből meg lakni így lehet hogy erre is van pénze vagy erre is kap.


Amúgy 2-3 év után szokta behajtani.


4 év után elévül nem hosszabodik meg, az elévült tételeket automatikusan sztornozzák nem neked kell bizonyítgatni hogy elévült.

2019. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem akinek max pár hónap a tartozása azzal nem igazán foglalkoznak, de akinek több éves ott már azért felfigyelhetnek nagyobb eséllyel.
2019. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már pár hónapnyi tartozás után küldtek felszólító levelet és csekkeket a befizetéshez.
2019. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Az adótartozás (ez az) 5 év után évül el, ha nincs évülést hosszabbító körülmény.


Ha az adótartozást végrehajtásra adták, akkor 4 év + 6 hónap után évül el, ha nincs évülést hosszabbító körülmény.


Az elévülés soha nem indul újra (adótartozás esetéről beszélek), de kitolódhat bizonyos eseményekkel, vagy "megállhat", vagyis nem évül el soha.


Egy-két példa: jelzálogjog bejegyzés, bűnügyi zárlat, bírósági felfüggesztés, fizetési kedvezmény stb.


Ezek vagy befolyásolják az elévülés idejét, vagy megakasztják azt.


Én nagyon sok illetőtől tudom, hogy követel tőle ilyen jellegű tartozást az állam.

2019. febr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Rajtam olyan időszaknak a tb-jét akarták behajtani a következő év elején, amikor dolgoztam, jött a fenyegető levél. Bementem és ott derült ki, hogy elfelejtettek bejelenteni, de a járulékokat befizették, így rendezve lett a dolog.
2019. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

36%-os: tudom.

Amikor azt látod, hogy valaki több éve munkanélküli, nem is akar dolgozni, csak a segélyre hajt, akkor egyszerűen TUDOD, hogy ő aztán nem kért mentességet, mert azt se tudja, mi az.

És mennyi ilyen van...


Másik válaszoló: ha "több év" után kezdik el behajtani, de 4 év után elévül, akkor ez így kicsit üti egymást, nem?


Másik ismerősöm, éppen fizethetné, ha akarná, de pont nem érdekli. Általában van munkája, bár most sincs bejelentve.

Mindig igérik neki, de ő erre is tojik, jó neki így.

Több éve van elmaradása, 3-4 éve ismerem, azóta általában feketén dolgozott, bár voltak pár hónapos bejelentett munkái is. Sosem keresték meg, sosem akarták behajtani rajta, és 1000%, hogy nem kért mentességet, mert az égvilágon semmit nem intéz, semmi nem érdekli.


És hogy mi az, hogy nem telik rá? Hát te se ezen a világon élsz, ha ezt így megkérdezed.

Az utolsó nincstelennek is van mit ennie, jó kérdés, hogyan, de megoldja. De mikor egyébként nem telik semmire, akkor az ember nagyon nem a tb-jét fogja fizetni, tudod?

Még azt se értem sokszor, hogy munkanélküliek vagy minimálbért keresők, hogy a francba tudnak autót fenntartani, mikor nekünk 2 rendes munkával nem sikerült évekig? De mégis megoldják, és azzal járnak nap mint nap. A segélyből is. Szóval ez mondhatni luxus abban az élethelyzetben, de látod, luxusra telik, tb-t viszont sosem fognak fizetni az ilyenek, hülyék is lennének.


Az jó, ha többen azt írjátok, hogy behajtják. Remélem is, hogy így van.

köszönöm a válaszokat.

2019. febr. 23. 16:38
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor azt látod, hogy valaki több éve munkanélküli, nem is akar dolgozni, csak a segélyre hajt, akkor egyszerűen TUDOD, hogy ő aztán nem kért mentességet, mert azt se tudja, mi az.


És mennyi ilyen van..."


Ha pl FHT-t kap, akkor nem is kell mentességet kérnie, mert ezzel az ellátással automatikusan rendezve van a jogviszonya is.

Ha pedig valaki nem dolgozik, ellátásban sem részesül, viszont orvoshoz se megy, lehet, hogy évekig nem tűnik fel a rendezetlen jogviszony.

2019. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Adó módjára behajthatja, ha nincs "likvid" lehetőség a végrehajtásra, akkor akár ingatlanra is ráterhelheti:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!