Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha odajutok, hogy nyugdíjam...

Ha odajutok, hogy nyugdíjam lesz, akkor hogyan, milyen iratok felmutatásával tudom igényelni?

Figyelt kérdés
Mi a menete? Kell-e gyűjtögetnem a tizenévek alatt összegyűlt munkáltatói igazolásokat vagy hasonlót?

2019. ápr. 1. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell gyűjtögetni, mindent tudni fognak rólad ha be vagy jelentve. NA EZT KELL ELLENŐRIZNI.
2019. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Korábban kértem ügyfélkapun keresztül ellenőriztetést, hogy hány nap/hol van bejelentve, így ennek megfelelően kiküldtek egy nyugdíjbiztosítási hatósági nyilvántartást, szóval állambácsinál rendben vagyok.
2019. ápr. 1. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott minden szolgálati időd megvan, amiről Te is tudsz, akkor azokra az időkre szóló munkáltató igazolásokat már nem kell őrizgetned.


Ha valaki még nem egyeztetett adatokat a nyugdíjbiztosítási szervvel, akkor őrizgesse az iratokat, biztos, ami biztos. Nekem eddig 3 munkahelyem volt, nem gond 1 munkakönyvet, és 1 papírlapot megőriznem.


Egyébként nekem az egyeztetés során a szervtől kapott adatok között sok volt az eltérés még úgy is, hogy 27 évig egy helyen dolgoztam, és a cég pontos adatszolgáltatást végzett minden évben. Szolgálati időm hiányzott, nyugdíjalapot képező jövedelmeim. Tehát nyújtottam be határidőn belül korrigálásra kérelmet...


Csak szólok, hogy nem mindig jó az, amiről azt hisszük csak mert egy állami szerv "közölte".

2019. ápr. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lali51 ***** válasza:

Kormány ablaknál adtam be az igénylést, az alábbiakat kérték:

Születési anyakönyvi kivonat

Szakmunkás bizonyítvány

Szakmunkás iskolai értesítő

Munkakönyv

Katonakönyv

Tb kiskönyv

Utolsó munkahelyről elbocsátó papírokat

2022. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!