Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A barátnőmet folyamatosan...

A barátnőmet folyamatosan támogattam anyagilag, amíg együtt voltunk. Miután kidobott van valamilyen jogi lehetőségem visszaszerezni a juttatott támogatást?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy utaltam pénzt a bankszámlájára, fizettem a hitelét, tartozását (látszik a banki kivonaton), stb. Tudom, hülyeség volt, de én örökre terveztem. :( Kérem csak azok írjanak akik jártasak a témában és esetleg paragrafusra is tudnak hivatkozni.

2019. júl. 23. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ehhez jogásznak lenni. Megszívtad, lehet hogy pont a pénzedre hajtott. Máskor legyél óvatosabb.
2019. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Amennyiben a hitel a barátnőd nevén van (nyilván) és nem közös bankszámlátok van, hanem Neked külön és a Te bankszámládról utaltad el a barátnőd hitelét a hitelintézetnek, úgy megpróbálhatod azt, hogy összeadod csak a hiteleket, az összeggel elballagsz egy közjegyzőhöz és kibocsátasz egy fizetési meghagyást a barátnőd ellen. Ez Neked pénzbe fog kerülni, de lehet, megéri.

Ha a barátnőd nem mond ellen, akkor elindulhat a követeléskezelés, majd a végrehajtás. Ha ellentmond, akkor bírósági per lesz belőle és aki veszt, az fizeti a perköltséget is. Itt azért nem árt, ha be tudod bizonyítani, hogy Te fizetted az Ő hitelét.

2019. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
2-es vagyok: még annyi, hogy ha közös volt a bankszámlátok, akkor nem nagyon tudsz semmit tenni, mert akkor nem igazán fogod tudni bebizonyítani, hogy Te fizetted a hitelét.
2019. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
kerdes milyen kozlemennyel utaltad - ha nem irtad bele h ajandek akkor meg kolcson is lehet.
2019. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Ugyan már, hogy lehetsz ekkora gyökér?


Elsődleges alapszabály, hogy amit egy kapcsolatba beleteszel, mind érzelmileg, mind anyagilag, azt nem várod vissza. Ha megér az a kapcsolat annyit, önzetlenül, akkor van értelme adni, de ez nem befektetés, nem kölcsön, hanem ajándék. Te akartad adni, nem ő kérte. Ha meg ő kérte, te adtad, akkor az meg a dugás ára volt, megérdemelted, ennyit érsz.

2019. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha pár százezerröl van csak szó hadjad többe kerülne a leves mint a hús.
2019. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
Talán ajándéknak tekinthetjük a támogatást, ha a kérdező úgy tekinti, hogy nem kapott cserébe semmit. Az ajándék visszakövetelhető, ha az a feltevés, melyre figyelemmel az ajándékot adta az ajándékozó, utóbb meghiúsult.
2019. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kérdező, 2# válaszát vedd figyelembe. Már csak az a kérdés, hogy közös bankszámlátok volt-e, vagy a sajátodról utaltál a barátnőd számára, amiről fizette a hiteleket. Ha a sajátodról utaltál az övére, akkor még lehet esélyed visszaperelni tőle a pénzed.


OFF: Igaza van a srácnak, ha több százezret, vagy éppen milliókkal segítette a csajt, aki aztán lapátra tette, szerintem tök jogosan követeli vissza a pénzét.

2020. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as, ne fáraszd magad (de azért kössz, hogy megerősítettél :-), 2-es vagyok) - ugyanis a kérdezőt "annyira érdekelték" a válaszok, hogy a kérdés feltevése óta eltelt 1 évben !! nem volt hajlandó erre nézni, szóba állni velünk :-(

"Bírom az ilyent" ... :-(


Jut eszembe, kérdező, mi lett a történettel azóta?

Feleslegesen adtam tanácsot vagy jutottál valamire?

2020. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!