Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lent leírt esetben vissza...

A lent leírt esetben vissza kell fizetni a CSOK egy részét?

Figyelt kérdés

Anya és apa hitelt vesznek fel ház vásárlásra, két gyermek után igénylik a CSOK-ot. Az anya az adós, apa az adóstárs. Az anya tulajdoni hányada 90%, az apáé 10%. Az anya három év után úgy dönt, hogy egy másik férfival szeretne élni. Megegyeznek,hogy adóstárs cserével az apa kiszáll a hitelből, az új férfi veszi át a helyét. A gyerekek hivatalosan a házban maradnak. Igaz e, hogy ilyenkor az apa 10% tulajdonrésze miatt a CSOK 10%-át vissza kell fizetni?

Kicsit furán írtam le, de a lényeg talán érthető.Jövő héten megyünk az Államkincstárba, de azért addig is kíváncsi lennék, hogy ez tényleg így van e. Én úgy tudtam, hogy az egyik szülő halála, vagy válás esetén nem kell visszafizetni a CSOK-ot, ha a gyerekek továbbra is ott laknak.


2019. júl. 27. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nincs olyan, hogy a CSOK X%-át kell visszafizetni. Mindent vagy semmit. Továbbá vannak kétségeim, hogy lehet-e adóstársat cserélni.
2019. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Adóstársat lehet cserélni, ezzel nincs baj. A CSOK a problémás. A bankban, ahol a hitelt is igényeltük nem tudtak segíteni.
2019. júl. 27. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, váláskor az egészet vissza kell fizetni.
2019. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Megvan a vélemény az anyáról...


1.először kisemmizi a férjét

2. utána meg rájön, hogy mással is szeretne d@gni!

Óriási gratuláció!

2019. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

30 napon belül be kell jelenteni, miután a vagyonmegosztásba beleírtátok, hogy te szerzed meg a teljes tulajdonjogot.

Nyilván arra az esetre nem készült a jogalkotó, mi van, ha meleg váltás történik, és még ki se hűlt a helye az ágyban, máris van más, aki a hitelt is a nyakába veszi...

2019. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem szerettem volna ítélkezést vagy vitát arról, hogy ki milyen ember, ezért is fogalmaztam meg így a kérdést.
2019. júl. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!