Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajza érdemes feltüntetn...

Önéletrajza érdemes feltüntetni a "számítógépes ismereteket"? Előny, vagy nem igazán számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Amit tudni kell rólam, hogy egy olyan szakközépiskolába jártam, ahol informatikát tanultunk emelt óraszámban a 4 év alatt, aztán érettségi után maradtam még tanulni, így informatikai rendszergazda OKJ-t szereztem. Nem tervezek az informatikával foglalkozni /dolgozni, időközben rájöttem, hogy nem igazán nekem való ezt a terület, csak úgy voltam vele, hogy ha már elkezdtem akkor legalább valami végzettséget szerezzek belőle, ha tegyük nem úgy alakulnának a dolgok és nem mennék tovább.

Szóval úgy döntöttem, hogy egy egészen más irányba tanulnék tovább az egyetemen, pontosabban pénzügy-számvitel szakra gondoltam.

Ha elvégzem a psz szakot, akkor majd az önéletrajzba érdemes beleírni, hogy amúgy rendelkezem egy ilyen informatikai végzettséggel, vagy teljesen felesleges? Vannak ennek bármi féle előnye? Csak mert láttam 1-2 önéletrajzot, ahol beleírták a számítógépes ismereteiket stb.



2019. júl. 27. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp beleírnám.
2019. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Mivel gyakorlatod nincs ezért a tudásod most egy erős felhasználói szint.

Erre a tudásra az egyetemi évek alatt olyan speciális pénzügyhöz kapcsolódó IT ismereteket építhetsz ami később nagyon hasznos lesz a napi munkavégzés során.

Például a PowerBI-al érdemes megismerkedni.

2019. júl. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy bele kell írni, ez egy fontos, hasznos végzettség, minden területen az lesz.
2019. júl. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Pénzügy-számvitel területen kifejezetten előny, ha jól tudod használni a gépet
2019. júl. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Persze, egy erős excel tudás eleve kell ha normálisan akarsz dolgozni ilyen területen. Ha van IT végzettséged, az ilyen téren előny lehet. Feltéve, ha van is valami tudás mögötte.
2019. júl. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy "számítógépes ismereteket" kb. körberöhögnek, hogy hűha, talán a gépet be tudja kapcsolni? Ha értesz valamihez KONKRÉTAN, ami kapcsolódik a szakhoz, azt írd bele. Egy könyvelésen pl a kutyát nem érdekli, hogy tudsz böngészőt használni vagy windowst telepíteni (most írtam 2 szélsőségesebb példát), hanem ha jól értesz az excelhez, szövegszerkesztőhöz, az már úgy érdekesebb.
2019. júl. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!