Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha amerikai dollárt teszek be...

Ha amerikai dollárt teszek be a bankba, akkor forintban vagy dollárban fog kamatozni?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek hozzá, de mondták szüleim, hogy a pénzemet tegyem a bankba, legalább valamit kamatozik, neü úgy mintha itthon van. Mamámnka van dollárja és arra gondoltam, hogy megveszem tőle és azt rakom a bankba. Lesz valami különbsége, mintha forintba raktam volna be?

2019. aug. 2. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Bocsánat hogy nem elsősorban a kérdésre válaszolok, de milyen nagyságrendű pénzről van szó?
2019. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2000 dollár
2019. aug. 2. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Hát, nekem van értékpapírszámlám, de ott minden Forint alapon kerül elszámolásra.
2019. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Mert neked forint alapú az értékpapírszámlád.


Nekem prémium euró állampapírom van, ott eurót fizettem be, eurót kapok majd 3 év múlva.

2019. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

USD-s devizaszamla kell, mert csak arra tudsz USD-t befizetni, es igen, USD-ben 'kamatozik'. 2000 dollarra ellenben majdnem 0% kamatot fizetnek, es a szamlavezetesi dij tobb, mint a kamat...


[link]

[link]

[link]

2019. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2019. aug. 2. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Csak egy ötlet, a bankban a külföli devizás számla havi költsége nagyobb lesz, mint a kamat.
2019. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Banki kamatok nagyon alacsonyak Erste 0,001%, ami pl. lekötött 100 000Ft-ra 1 év alatt 1Ft kamatot ad, a pénzfelvétel viszont költséges, 60 000-re nekem majdnem 800Ft-ot vontak le.

Szerinted megéri visszatenni, ha 1-et már kivetted???

----

Részemről, minden hónapban kiveszem a 150 000-et költségmentesen és a kártyámmal fizetek, ahol csak lehet, a felvett összeg maradékát meg pakolom kincstárjegybe.

Tudom, tudom, tudom okosabb lenne PMÁK-ba pakolni, magasabb a kamat, de nem tudom mikor lesz rá szükségem, a kincstárjegyhez meg max. 10 perc és hozzáférek.

2019. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!