Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kell fizetnem a...

Mennyit kell fizetnem a hagyatékin megállapított lakás áráért?

Figyelt kérdés
Örököltünk 50-50 %-ban 2017 elején. Én az örökölt lakásba maradtam, most ki tudnám fizetni az 50 %-ot, meg is állapodtunk már kb egy éve, hogy mennyit kap és akkor ő lemond, most hogy a saját lakásomat jó árban el tudtam adni, ő is többet követel. Nem az én volt lakásom 5 %-át kell neki odaadnom, hanem azét amit örököltünk. Ő az inflációra hivatkozik és meg az amortizációra. Vita lesz belőle, nem kicsi, de akkor nem kap semmit, marad az 50-50 %, csak vele közösködni.......Kérem a segítségüket. Köszönöm előre is.

#zuzuztreewq
2019. aug. 12. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

A hagyatéki végzésben benne van a lakás értéke. Ha annak a fele nem elég neki, akkor kell hívni egy értékbecslőt és felméretni. Mond majd egy összeget, annak a fele jár neki.

Az, hogy ezen kívül hány lakásos, házad van, melyiket mennyiért adod el, semmi köze.

2019. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen az értékbecslőre mi is gondoltunk. A hagyatékin megállapított áron felül állapodtunk meg. Ő meg már egy olyan árat kér, ami esetleg akkor fog annyit érni, ha amennyiben én maradok ott felújítom. Aztán ha én mennék el előbb úgyis az övék lesz, mert csak ő egyedül az egyenesági. Szóval úgy érzem, hogy ki akar semmizni.
2019. aug. 12. 07:49
 3/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Joga van annyit kérni a tulajdonáért, amennyi ő akar, senki nem kötelezhető arra, hogy x összegért adja el!
2019. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Csináltassatok értékbecslést akkor és egyezzetek ki, hogy annak a felét megkapja, hisz annyit ér.
2019. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a kérdést. De ha arra irányul, hogy lehet-e erővel arra kötelezni, hogy x összegért adja el neked a részét, akkor a válasz nem, így nem tudsz semmit tenni. Ha mindenképp szeretnéd megszüntetni a közös tulajdont, akkor irány a bíróság, ott majd megoldódik ez a kérdés.
2019. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!