Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rúgtak már ki munkahelyről?...

Rúgtak már ki munkahelyről? Milyen tapasztalatod van?

Figyelt kérdés
Mit mondott a munkáltató indoknak? Közös megegyezés volt papíron? Kaptál valami támogatást a folytatáshoz?

2019. aug. 24. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán vannak összhangban a kérdéseid...

Egyébként sem szeretem a sima elbocsátásra azt a szóhasználatot, hogy "kirúgtak", mert ez megalázó a dolgozóra nézve - sajnos, a munkáltatókra viszont jellemző ez a szóhasználat, meg a médiára is.



Ha valakit "kirúgnak" a munkahelyéről, az azt jelenti, hogy elégedetlenek a munkájával vagy valamit hibázott és ezért felmondanak neki, pl. ha valaki ittassan megy be dolgozni. Ilyenkor nincs közös megegyezés (vagy legalábbis nem jellemző), nincs támogatás a folytatáshoz - jogosan.


Minden más esetben elbocsátás van, ott lehet közös megegyezés és esetleg támogatás.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, rúgtak ki, párban dolgoztunk, a kolléganőm "lenyúlta" a kasszát (kivett belőle pénzt) amíg én kimentem vásárolni, a főnök behívott, hogy aki bevallja, az megy, ha egyikünk sem, akkor mindketten - hát a kolléganőm nem vallotta be, így mindketten repültünk. Érdekes módon pont annyi pénz hiányzott a kasszából, mint amennyit a betegállománya idejére kellett volna kapnia, de nem lett elszámolva a fizetéssel együtt.

Viszont akkor megtanultam, hogy KÖZÖS KASSZÁN SOHA, SENKIVEL.


A többi helyen mind én mondtam fel.

2019. aug. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, már asszem 10-12 munkahelyem volt eddig, a főnök rúgott ki mindenhonnan. De ahogy a klasszikus nóta mondja "Az első pofon a legnagyobb, utána a többit lassan megszokod".
2020. márc. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"26 éves vagyok, már asszem 10-12 munkahelyem volt eddig, a főnök rúgott ki mindenhonnan."


Hát bocs, hogy ezt mondom, de ha több helyről is kirúgtak, akkor ott azért Veled is lehet valami gond, amin talán érdemes lenne változtatni.

Vagy nagyon rossz helyeket találsz folyamatosan - ezen is érdemes lenne elgondolkodnod - vagy a munkamoráloddal van gond, ami meg azért lehet probléma, mert ha egyszer találsz egy jó helyet, ahol szeretnél megmaradni, ott sem fog sikerülni :-(


Ne támadásnak vedd, amit írtam, csak gondolkodj el rajta. Mert ha valami (ami rossz) többször történik meg veled egymás után, annak oka van és nem ismételni kellene, hanem tanulni belőle, hogy ne rontsd el az életed :-)

2020. márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!