Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kocsmát szeretnék nyitni kell...

Kocsmát szeretnék nyitni kell hozzá valamilyen végzettség?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok és eladónak tanulok ez lesz most szeptembertől az utolsó évem

És miután levizsgáztam szeretnék nyitni egy kocsmát

És nem tudom hogy kell e hozzá valamilyen végzettség

Utána néztem és valaki azt mondja hogy nem kell semmi valaki pedig hogy vendéglátós végzettség szükséges

Az eladói szakma is vendéglátósnak számít?? Ha nem akkor megcsinálom a pincér szakmát


2019. aug. 26. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne csinálj semmilyen szakmát, hanem menj el dolgozni egy kocsmába kisegítőnek, aztán ha már látod, hogy hogyan működnek a dolgok, akkor kezdj el "alapozni."


0 munkatapsztalattal, vállalkozói ismeretek nélkül csak belebuknál.

Amúgy mennyi pénzed van erre a célra félretéve, amiből nyitni tudnál?

2019. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már kocsmában tavaly egész nyáron

Úgyhogy van egy kis tapasztalatom

Hát a szüleimnek is van saját vállalkozásuk úgyhogy megalapozzák nekem

Nyilván vissza fizetem nekik

Vagy az is lehet hogy csak bérlek majd egy kocsmát És idővel veszem csak meg

2019. aug. 26. 21:44
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kell hozzá semmi pincér végzettség vagy bármi??
2019. aug. 26. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:

A berendezések, pult, asztal, szék és egyéb költségek nagyon húzós összegek. Több millió forint a nyitáshoz szükséges italmennyiség. Meg ha már kocsma akkor illene kávé és csomagolt chips, csoki ilyesmik is. Úgyhogy ez nagy összeg, meg ahogy fogynak a dolgok, azt olyan ütemben pótolni kellene.


Azt ajánlom először kicsit gyűjtögess és ha nagyobb osszeged lesz akkor kezdj hozzá. Ekkor már bele tudnál kalkulálni egy esetleges veszteséges hónapot is. Ugye a kocsmákban is van egy pangó időszak amikor nincs fizetés, nyugdíj vagy nagy a konkurencia. A legtöbb kocsma hitelt szokott adni és néha megered a toll, így maradnak talpon. De mint minden vállalkozás, a kocsma is arról szól hogy jó döntéseket hozz.

2019. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem

Köszönöm szépen a válaszokat! 😀😀

2019. aug. 31. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!