Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Normális, hogy valaki Afrikábó...

Normális, hogy valaki Afrikából keres meg a magyar jófogás oldalon, és vállalja, hogy előreutalással, postaköltséggel együtt megvenne tőlem valamit?

Figyelt kérdés
Ha megadom a számlaszámom, tud valamit csinálni vele, azonkívül, hogy utal?

2019. aug. 27. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg nem, de azért elég gyanús. Nem foglalkoznék vele.
2019. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Fura. Főleg, ha a postaköltség 10-szer annyiba kerül, mint a termék :D
2019. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ezt úgy hívják, hogy "nigériai csalás", keress rá, évek óta fut.

Előre utal, aztán elküld egy "bizonylatot", hogy fizetett, és Te add fel sürgősen, mert a nagynénje/öccse/ sógora, stb éppen most indul valahova és kell neki - vagy bármi más történet, szabadon választott: a lényeg, a pénz ugyan még nincs a számládon, de Te már add fel.

2019. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Jó, hogy itt kérdeztél.

Addig ne add fel, amíg VALÓBAN nincs a pénz a számládon - ennyi.

2019. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Általában az ilyenek nem utalnak, húzzák az időt, ígérgetnek, a csomagszámot viszont elkérik, miközben már feladtad a csomagot, pénz meg sehol.

Le ne állj velük.

2019. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
A lóbréeét , mi nincs az ebayon allin amit fillérekért megvehet vagy kint a putri afrikai térségben ? Ez csalás aminek folyamatát fent leírtak .
2019. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Hadd utaljon. Ha megérkezett a pénz, akkor add fel a csomagot. Addig nyilván ne. (Egyébként valószínűleg csalás.)
2019. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. (a pontozás nem tőlem származik)

Azt írja, természetes előre fogja utalni, bankszámlára. Holnap megkérdezem a postán, mennyibe kerül.

Amíg nem jön a pénz, nem küldök semmit. Elég furcsa. Mintha akarnék egy mosógépet, és Szentpétervárról vennék magánszemélytől. Majd elmesélem, mire jutottunk.

2019. aug. 27. 23:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100% csaló! Nekem is volt ilyen vevőm, mindenáron azt akarta hogy előre utaljam át a fuvardíjat, amit majd a vételárral együtt visszautal nekem. Hamis paypal emaileket küldött, hogy átutalta a pénzt, de majd csak akkor látom, ha én utaltam. Amikor nem tettem meg, még fenyegetőzött is mindenféle paragrafusokat emlegetve. De csak jót röhögtem rajta.
2019. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megírtam, hogy sajnos nem foglalkozunk külföldre való shippingeléssel, csak in person eladó. Ok, no problem. Sztem nagy valószínűséggel csaló volt. És érdekes módon, pont Nigériából.

Köszönöm a segítségeteket!

2019. aug. 29. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!