Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy egy saját...

Hogy lehet, hogy egy saját sziget az Adrián annyiba kerül, mint vidéken az építési telek? Konkrétan 10. 000 Ft/m2 mindkettő - csak szerintem nincs egyensúlyban?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani a "saját sziget" kifejezést, ha már valaki nagyon túlozni akar a gazdagságát, vagy a vágyát illetően.


Konkrétan rákerestem, és 2-3 millió euróért (600-900 millió Ft) már elég jó választék van eladó szigetekből (átszámítva 100 millió Ft/Ha, vagy 10.000 Ft/m2).


Ellenben Budapesttől 30 km-re lakom, és a földutas utcában az üres 800m2-es telek 10 millióért kelt el, egy másikat 520 m2 szintén 10 millióért kínálnak... és van rá érdeklődő.


2019. szept. 2. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Kereslet kínálat szabja meg az árakat
2019. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Számold meg bele mennyibe kerül láthatóvá tenni azt a szigetet. Vezetess be áramot, gázt, vizet, tedd megközelíthetővé, stb. Rögtön nem egy árban lesz a kettő.
2019. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Az utcátokban lévő telek 800 nm. Egy sziget - még ha kicsi is - ennek sokszorosa. Ráadásul feltételezem a szigetek a vilg végén vannak, se közművek, se utak, csak hajval elérhető, stb... Míg egy összközműves kisvárosi telekkel hasonlítasz össze...
2019. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Veszel egy szigetet.. És? Se víz, se áram, se villany, ezeket mind magadnak kell kiépíteni + kell egy eszköz amivel odajutsz. Házatépíteni se egyszerű, kellenenek engedélyek, talajmechanikai szakvélemény, hogy egyáltalán alkalmas-e rá, ezen kívül sem az építőanyag, se a munkások nem tudnak teleportálni.

Szóval mire azon bármi is lesz már sokszosára növekszik az ár.


Persze vehetsz egy pár száz m2es placcot, ahol kb nincs semmi max pár fa, építész rá egy bódét, aztán kis motorcsónakkal kievickélhetsz rá pecázni, napozni.

2019. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

6 perc keresés alatt 1 db 10 000F/m2 körüli ajánlatot találtam, de ott 76 509 000m2-ről van szó, ezt azért nem állítanám párhuzamba a 800m2-es telekkel!


Ráadásul a falusi teleknél (többnyire) nincs 2 éven belüli közművesítési kötelezőség sem és nem esel el ennek hiányában a tulajdonjogtól sem.

Másrészről a kérdésed eleve értelmetlen, hiszen az 520m2-es telket sem tudnád megfizetni, ennek fényében felesleges több mint 150 000-er akkora területről ábrándoznod!

2019. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Daksa Sziget - Horvátország


600 millió Ft, 6 hektár, kis épület, közelben szárazföld (ránézésre még úszva is megközelíthető).

Annyi, hogy megöltek ott néhány embert - de hol nem, a világháború sok helyre elért, és ez senkit sem zavar...


"Víz, villany" - Komolyan? :) Kutat bárhol lehet fúrni (vagy oda vinni vizet), villanyra meg van napelem és aksi.

"Gáz" - ezen jót mosolyogtam, szerintem ott nem kell fűteni :)


Persze, a Bahamákon drágább...

2019. szept. 2. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért te nagyon a valóságtól elrugaszkodott vagy hallod-e...


"ránézésre még úszva is megközelíthető"


És a hátadon a bevásárlószatyorral fogsz átúszni 400 métert mondjuk tavasszal a 12 fokos vízben keresztül 2 hajózási útvonalon? Sok sikert kívánok hozzá.


"Kutat bárhol lehet fúrni"

Ja - csak az a bárhol az ahol engedélyezik (sicc) és ahol van édesvíz. Egy ilyen köves pici szigeten ez 100-ból 100x nincs jelen. A sósvízzel meg kitörölheted.


"vagy oda vinni vizet"

Így van, azt lehet. A vezetékes vizet valószínűleg drágábban, mint amennyibe a sziget kerül (szigorúan csatornával, átemelő szivattyúkkal...). Aki meg 600 misiért vesz privát szigetet az nem fog kannában vizet hordani és lavórban melegíteni azt fürdéshez.


"villanyra meg van napelem és aksi."

Aham. Egy 25-50 millióból meg is van egy ilyen rendszer egy olyan nyaralóhoz, ami illik egy privát szigetre. És természetesen az aksik 5 évente kuka ami a nagyobb tétel.


"szerintem ott nem kell fűteni :)"

Ha bírod télen a 6-8 fokot a hideg tengerparti szélben akkor valóban nem....


Az említett szigeten történt háborús bűncselekményekről és mészárlásról nem is beszélve.


Olyan szinten vagy elrugaszkodva a valóságtól, hogy arra nincsenek szavak.

2019. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Azért te nagyon a valóságtól elrugaszkodott vagy hallod-e." - Tudom, mindig ilyen voltam :)


16 évesen úsztam át a Balatont, ami 5.2 km, és csak véletlenül kerültem oda (semmi felkészüléssel), szóval a 400 méterre poénból írtam az úszást, de csónakkal tényleg 10 perc.


Amúgy vállalkozó vagyok és ingatlannal üzletelek (kis értékű problémás ingatlanokat veszek, helyrehozom, eladom), szóval a kútfúrásról, napelem és édesvíz hordásról van fogalmam.


"Háborús bűn, tömegmészárlás" - Nem zavarna :) Az egyik telekszomszédomban van pár urna (benne konzervdoboz, névvel, azonosítószámmal, az egyik egy bolond gyerek, akit lelőttek a katonák, mert bázisépítéskor a telekkisajátításnál rájuk támadt kapával...), és a tulaj nagyanyja odavan eltemetve (1945 előtt még lehetett koporsót a kertbe temetni).

Egy árverésen vett teleknél is volt hasonló - bozótot írtottunk, erre megjelent valami nő, hogy "Rozit keresi", gyerekkorában lett eltemetve, ásóval kotorászott valamit... morbid volt, mert szerintünk nem kutyát keresett, hamar el is tűnt.


Amúgy nemrég kezdtem az ingatlanüzletet, tudom, meredek elképzelés, de 10-20 év múlva futná szigetre :)

2019. szept. 2. 20:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmire sem használható földdarab itthon is van pár ezer forintos nm áron
2019. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!