Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rokkantsági ellátás igényléséh...

Rokaone kérdése:

Rokkantsági ellátás igényléséhez miért kell kivenni aznapra fizetés nélküli szabadságot?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2019. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, de ajánlott.


Azért, mert ha munkaviszonyban vagy az igénylés napján, akkor csak a rokkantság fokát fogják megállapítani, de pénzbeli ellátást nem fognak megítélni. Ilyenkor külön kell majd kérni a pénzbeli ellátást, ha már nem lesz munkaviszonyod.


Ha viszont azon a napon nem dolgozol, akkor a pénzbeli ellátást is rögtön megítélik a rokkantsági fokozat határozatával együtt.

2019. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem a kérdést: "fizetés nélküli szabadságot?"
2019. szept. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as, azért nem értitek a kérdést, mert - Hála Istennek - nem vagytok járatosak a témában.


Le van írva a megváltozott munkaképességűekről szóló törvényben, hogy pénzbeli ellátást csak akkor kaphat valaki, ha az igénylés beadásának napján nem folytat kereső tevékenységet, Márpedig a fizetés nélküli szabadság az ilyen.

Ez nem a törvény kijátszása - még mielőtt ezen gondolkodnátok - ugyanis a megváltozott munkaképességű is dolgozhat - már ha tud egyáltalán - csak kereseti határ van megállapítva (x összegnéál nem kereshet többet)

Tehát tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy megszünteti a munkaviszonyát, beadja a leszázalékolást és utána megint elkezd másjol dolgozni vagy a leszázalékosi kérelem beadása napján fizetetlen szabadságon van és utána folyik tovább a munkaviszonya.

2019. szept. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3/4! Köszönöm! :D

Szép napot mindenkinek!

2019. szept. 4. 09:23
 6/9 A kérdező kommentje:
3/5 ;)
2019. szept. 4. 09:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Szívesen és bocsánat az elütésekért, helyesírási hibákért :-)
2019. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj ;) Köszönöm mégegyszer!
2019. szept. 5. 11:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondhatnám azt, a jogszabály mit sem változott, csak az értelmezése.


Amikor én még ezzel foglalkoztam, akkor maga az keresőtevékenységnek számított, hogy egyáltalán munkaviszonyban állt az illető még akkor is, ha éppen tartósan keresőképtelen állományban volt.

Le kellett számolnia, hogy megkapja az ellátást. Nem volt megoldás a fizetés nélküli szabi. :)


Azért értetlenkedtem...

2019. szept. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!