Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi sikkasztásos ügylet...

Külföldi sikkasztásos ügylet esetben milyen lépéseket lehet tenni?

Figyelt kérdés
Fél évet töltöttem tanulmányi csereprogram keretei között külföldön (Franciaországban), ahol az ottani egyetem által ajánlott szállásközvetítő cégen keresztül béreltem egy szobát a külvárosban. (A házban több egyetemista lakott hozzám hasonlóan.) A beköltözésnél be kellett fizetnem több száz euró értékben depositot, amit a kiköltözést követően vissza kellett volna kapnom. A kiköltözésem óta (idén júniusban történt), először azt ígérte a cég, hogy legkésőbb július végén visszafizeti az összeget. Ez nem történt meg. Azóta rengeteg e-mail és telefonálásnak hála az összeg egy kis részét visszautalták, de még mindig nagy összeggel tartoznak. És azóta oda kerültünk, hogy már fel sem veszik a telefont. (Ha rejtettről hívom őket akkor sem.) Az egyetem, amely annó ajánlotta a céget nem csinál semmit sem az ügy érdekében. Ez sikkasztásnak számít, ugye? Illetve mit lehet szerintetek ebben az esetben tenni?

2019. szept. 12. 16:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve az is hozzátartozik a történethez, hogy hozzám hasonlóan a többi velem együtt bentlakóval is ugyanez történt.
2019. szept. 12. 16:06
 2/2 anonim ***** válasza:
Európai fizetési meghagyás
2019. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!