Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet Magyarországon...

Imago81 kérdése:

Hol lehet Magyarországon Angol csekket beváltani?

Figyelt kérdés
Skóciába dolgoztam, és az adóvisszatérítésem Angol csekk formályában kaptam meg a Magyarországi címemre! Melyik magyar bankban lehet beváltani?

2019. szept. 15. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

maximum az OTP-ben, de lehet hogy ott is korlátozásokkal. Más bank már rég nem szed be csekket vagy magánszemélynek nem teszi meg. Sajnos az angolok valamiért ragaszkodnak ilyen idejétmúlt dolgokhoz.


Ha lehetséges, kérd őket hogy utalják neked (HM Revenue & Customs) az IBAN számlaszámoddal és a számlavezető bankod SWIFT (BIC) kódját is megírva,hogy inkább utalják el.


Vagy ha OTPnél sem megy további lehetőség:

A csekket forgatod (a hátoldalán aláírod) és elküldöd postán egy ismerősnek aki Nagy Britanniában van és megbízol benne, és ő beváltja a saját nevében az angol/skót bankjában. Aztán ő elutalja.


Vagy ha ez sem megy:

Mobilon regisztrálsz a Revolutnál, nyitsz egy számlát, mobilon tudod megtenni. Azzal lesz egy angol számlaszámod. És ezután kéred az angol adóhivatalt, hogy csekk helyett utaljon. (Azt már megteszik, mert belföldi számlára megy a pénz.)

2019. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindent megpróbálok! Nem hagyom veszni a pénzt! ;)
2019. szept. 15. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyanebben a cipőben vagyok. Sikerült végül?
nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!