Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem jó az embereknek az...

Miért nem jó az embereknek az utávétes csomagküldés?

Figyelt kérdés
Szinte mindenhol azt látom, hogy előre utalással kérik a pénzt a termékért. 2x már átvertek, utaltam, de nem küldték el a csomagot. Utánvéttel viszont csak akkor adja oda a postás/futár, ha kifizetem. És nyilván ki fogom, ha már megrendeltem. Az eladónak meg viszik a pénzt. Ez az előre utaltatás egy átverési módszer lett?

#előre-utalás
2019. szept. 18. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ugyanúgy átverhetnek utánvétes termékkel: egy követ küldenek.

azonban: te kéred utánvéttel, ami kb 1500-2000 ft. nem veszed át, az eladó bukta a pénzt.

ja, és drágább is


(ez magánembertől való vásárlás, üzletek beszokták vállalni ezt a felelősséget)

2019. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én olyat még nem tapasztaltam, hogy valaki szépen becsomagolt egy követ, megcímezte, és feladta a postán. De olyat már igen, hogy előre kérte a pénzt, aztán "elfelejtette" elküldeni a terméket. Ha megrendelek valamit, mert kell, akkor nyilván ki fogom fizetni, ez így minimális kockázat az eladónak. De nekem nagy kockázat, hogy előre kifizetek 5-10-20 ezret, és semmit se kapok érte, még egy követ sem.
2019. szept. 18. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Oh, mennyi ilyet olvastam eladós csoportokban, hogy nem vette át az illető az utánvétes csomagot, mert időközben máshol megtalálta olcsóbban a terméket. Meg olyat is, hogy nagyon nem abban az állapotban volt az utánvétes termék, mint amit az eladó ígért (nem muszáj, hogy kő legyen benne).
2019. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És nyilván ki fogom, ha már megrendeltem


Nem, sajnos ez nem nyilvánvaló.

2019. szept. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megrendelek valamit, mert kell, akkor nyilván ki fogom fizetni, ez így minimális kockázat az eladónak."


Ne gondold azt, hogy ez másnál is így működik. Nem kevés olyan csomagot adtunk már fel, amit egyszerűen nem volt hajlandó kifizetni a vevő, de persze szólni sem szólt. Ja, de szólt, miután mi felhívogattuk, akkor közölte, hogy bocsi, de nem kell a cucc.


Egyébként drágább is az utánvét, és kevésbé rugalmas olyan értelemben, hogy nem lehet otthagyni a csomagot postán vagy depóban, hanem mindenképp a címzett kezébe kell adni.

Én személy szerint azért nem szeretem az utánvétet, mert sok futárnál még mindig csak készpénzzel lehet fizetni, így muszáj levennem a kártyámról a pénzt.

2019. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Nekem pl eszembe se jutna utánvétel:

-drágább

-kp-t már nem nagyon használok

-nem kell ott lennem ha hozza a futár (lerakja a recepción stb és kész) kényelmesebb.


Hivatalos normális oldalnál kizárt az átverés, ha igen tudsz jogorvoslatot kérni.


Nem tudom, ki vert át? valami privát (jó fogás/vatera szállítás?


Ha bizonytalan vagy a másik félben akkor ne köss üzletet.

2019. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kösz, mindenki zöldet kapott tőlem. Természetesen nem web-shopok vertek át, hanem magán emberek pl Jófogáson.

Az észérveitek jogosak, hogy drágább az utánvét, stb, de én már valahogy tartózkodok az előre utalástól. Mármint én utaljak előre, aztán vagy megkapom a terméket vagy nem.

2019. szept. 18. 18:47
 8/8 Mr.Q77 ***** válasza:
Megtudhatnám konkrétan mit vettél amikor nem volt semmi a dobozban. Kíváncsi vagyok.
2019. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!