Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha mondjuk 70000 Ft-ot betesze...

Ha mondjuk 70000 Ft-ot beteszek a bankba legjobb esetben mennyit fog kamatozni 1 év alatt? Hova érdemes betenni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon-nagyon keveset. Szerintem maximum 7e Ft-ot - kamatadó. Nem éri meg betenni, szerinem.
2008. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát általában az éves kamat 10% környékén van, és a kamatból még lejön a kamatadó, ami a kamat 8%-a, tehát lenne 7000-560, azaz 6440ft környékére számíthatsz.

Ez tényleg nem valami sok, de azzal nem értek egyet, hogy nincs értelme lekötni, mert ha biztos vagy benne, hogy az a pénz nem fog kelleni, de csak a számládon tartod, akkor semmit sem fog kamatozni, így viszont 6rugóval több lesz.

Azt, hogy hova érdemes betenni, nagyon nehéz megmondani, hiszen rengeteg lehetőség van.

2008. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam - hacsak nem akciós -, hogy nem 1 évre kötöm le, hanem havonta kamattal halmozva, esetleg néha hozzáteszek. Nekem OTP van, ott nem sok a különbség az 1 havi és az 1 évre vonatkozó kamatszázalék között fix kamatozásnál, így ha nagyjából ugyanazzal a százalékkal kötöm le havonta kamattal növelve, akkor valamivel magasabb lesz a kamat 1 év után, mint ha 1 évre kötném le (és közben mi van, ha kell, mert jön egy váratlan esemény?).

Nekem így éri meg, de rendszeresen figyelem az akciókat is, és ha van jó, azt kihasználom, mert a magasabb kamatszázalék akkor is több a semminél, ha nem sok.

2008. nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen - ha nem vagy biztos benne, akkor ilyen havi folyamatos lekötés kell: úgy, hogy a kamatot is hozzáírják mindig.


De azt ne hidd, hogy jól jársz vele: az infláció nagyobb.

Csak, ha otthon tartod a párnában, akkor MÉG rosszabbul jársz vele.


És ilyen kis pénzért már nem érdemes számlát nyitni. Annak is díja van, meg a pénznek felvételi díja (vagy a kártya díja).

2008. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha nincs folyamatos jövedelem, akkor tényleg nem érdemes számlát nyitni. Mikor még csak szüleimtől kapott zsebpénzem volt, akkor kincstárjegyet vettem, és abban kamatozott a pénzem. Akkor ez nem is volt rossz, 2 év alatt fényképezőgépem, 4 év alatt videokamerám lett így.

Ha ez egy fix pénz, és nincs folyamatos jövedelmed (tényleg, ezt nem is írtad), én ezt a kincstárjegyes dolgot ajánlom, névre szól, garancia van rá.

2008. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
14 vagyok szóvalnincs folyamatos jövedelmem... és ez a kincstárjegy micsoda pontosan?
2008. nov. 16. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt postán tudod váltani, így kérd, hogy kincstárjegy, többféle címlet van. Elvileg most 9,50% kamatot garantálnak (mikor én ennyi idős voltam, akkor 10% volt tutin), 1 évre vonatkozik, nos a szüleimnél volt már olyan az utóbbi néhány évben, hogy a kamat 10%-nál nagyobb lett, szerencsés eset, állami garancia van rá, úgyhogy nagyon nem veszhet el a pénz és a kamat (nem úgy, mint a részvényeknél).

Névre szóló, úgyhogy azonosító igazolvány kell valami, amivel igazolod magad. Amikor én ennyi idős voltam, akkor még nem volt névre szóló, ez így most biztonságosabb.

Életkorod miatt lehet, hogy kell szülő is.


Egyébként ezen a linken a postának az erre vonatkozó oldalára jutsz-> [link]

Itt kattints erre a szövegre-> "Kincstári Takarékjegy ismertető kiadvány"

Egy pdf dokumentumot fogsz tudni letölteni, amiben részletesen benne van minden erre vonatkozólag.


Szerintem ha még nincs jövedelmed, ennyi idősen ez neked való.

2008. nov. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hintalow ***** válasza:
Azt azért kalkuláljátok bele, hogy a legtöbb bankban a minimum lekötési összeg 100.000Ft
2008. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A postán a kincstárjegy van 10000 Ft-os címletben is ugyhogy ez szóba jöhet nállad. Még érdemes megkérdezned az Otp betétkönyvet most nem tudom mennyi a kamat de le lehet kötni látra szólóra és egy éves futam időre is. Arra figyelj hogy a látra szóló betétek mindig alacsonyabb kamatozásuak mint a lekötött betétek. Van még gépkocsinyeremény betétkönyv is ez ugyan nem kamatozik, viszont minden hónapban 25-30 autót sorsolnak ki és ez már van ötezres cimletben is.
2008. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek: OTP-n rendes folyószámla minimum lekötés általában 50ezer Ft-tól kezdődik, JUNIOR számla esetén már 5ezer Ft-ot is le lehet kötni. Az akciós lekötések meg mindig kivételek.
2008. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!