Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Találtam 2db 500 euro papírpén...

Találtam 2db 500 euro papírpénzt. Azt olvastam, hogy ez év áprilistól már nem gyártyák. Akkor már nem is lehet beváltani forintra?

Figyelt kérdés

2019. okt. 1. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
De, be lehet. Csak nem biztos, hogy igazi.
2019. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom meg, hogy az-e? Ahogy a fényben nézem, látom azt a rejtett mintát, mint a forintnál
2019. okt. 1. 17:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyártyák azok olyanok, mint a gyertyák? Azt remélem tudod, hogy talált pénzt megtartani bűncselekmény, ha pedig hamis, akkor még nagyobb bajba kerülhetsz.
2019. okt. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom megtartani, hanem csak beváltani
2019. okt. 1. 18:11
 5/17 anonim ***** válasza:
Hehe.
2019. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
" Nem akarom megtartani, csak beváltani." Ez mekkora! Már ezért érdemes volt feljönni a Gyakorira. Amúgy teljesen igazad van.
2019. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kimek van igaza? Jaj na úgy nem akarom megtartani, hogy euroba :D
2019. okt. 1. 18:43
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, a talált tárgyat 8 napon belül le kell adni a jegyzőnél és bejelenteni az igényt rá, hogy ha nem jelentkezik a tulajdonosa, akkor a Tiéd lehet x idő múlva.


"Nem árt ezeket a szabályokat ismerni, ugyanis büntetőjogi következményei is lehetnek annak, ha valaki nem igyekszik megtalálni az elveszített dolog eredeti tulajdonosát, egyszerűen csak megtartja azt.


A büntetőjog a jogtalan elsajátítás bűncselekményével szankcionálja azt a cselekményt, ha valaki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy 8 napon belül a hatóságnak, vagy annak, aki elvesztette, nem adja át."


"Nem jogtalan elsajátítás, hanem egy súlyosabb bűncselekmény, lopás valósul meg akkor, ha valaki olyan tárgyat tart meg, amelyet a közönség számára nyitva álló hivatali, vállalati vagy más épületben, helyiségben, a közforgalmú közlekedési és szállítási vállalat szállítási eszközén felejtett valaki. Ugyanez vonatkozik az üzletben, vendéglátó-ipari egységben, szállodában felejtett vagyontárgyakra is."


Végezetül még két dolog:

- az egyiket már írta valaki: lehet, hogy hamis

- a másik: ha nem adod le és a tulajdonosa bejelentette a pénz elvesztését, akkor nagy bajba keveredhetsz, mert 1.000 euró nár bőven a szabálysértési határ felett van.


Aztán: arra gondoltál-e, hogy lehet, hogy térfigyelő kamera is volt a környéken?? Az aztán az igazi bukta!

Ha eddig nem volt dolgod a rendőrséggel, akkor majd most lesz!!


Add le, kelentsd be az igényedet és akár még a Tiéd is lehet - legálisan.

2019. okt. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Valójában egy turkáló kabátzsebében találtam
2019. okt. 1. 19:57
 10/17 A kérdező kommentje:
Felpróbáltam a turkálóban egy kabátot, és a zsebéből vettem ki
2019. okt. 1. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!