Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pontosan miért éri meg lízinge...

Pontosan miért éri meg lízingelni autót?

Figyelt kérdés
Attól is függ, hogy magánszemély vagy-e vagy cégtulajdonos? Új autókra vagy használtakra érdemes?

2019. okt. 4. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A cégtulajdonos magánszemély. A cég amit tulajdonol na az a jogi személy.

Cegre éri meg lizingelni

2019. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első: a kérdés az volt, hogy MIÉRT éri meg.

Ezt kéne megválaszolni! :D

2019. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Cégnek azért mert berlesnek minősül így a bérleti díj áfája a személyautó esetében leírható ellentétben a vásárlással.
2019. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha cégre veszed, nem kell mindenféle adót fizetned utána meg az üzemanyagból is visszaigényled az áfát. Lényegében adómentesen autózol.
2019. okt. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4es de jó írd le hogyan kell.

Fizeted a cégautó adót. Mellette kamatra kapod az autót nem is kicsire 24 százalék kamat 3 évre elmegy és az a minimum időtartam. Ez kb a visszaigényelhető áfa.


Azt ha maganutra használod akkor minden hónapban ki kell számlázni a maganutat. Igen áfás számlával aminek az áfája befizetendő lesz.

Üzemanyag áfája ? A személyautó nem teherautó nem igenyelheted vissza.


Vége a lízing időszaknak ? Sebaj ha nyiltvegu megveheted a kocsit . A gépjármű eladás áfás tevékenység így megint a maradvanyertek áfája fizetendő.

Node. Jee ez piaci ár alatt van, vagy csalsz hogy eladod egy ismerősnek aki majd drágábban eladja és vagy szjat fizet vagy elcsalja vagy legálisan a cége lesz a kocsi és eladja még magasabb áfa fizetéssel.


Alapvető előnye ha valaki nem csal az, ha sokat utazik céges ügyben akkor utazási mennyiségtől függően 10-20 százalékot is nyerhet. Villanyautonal valamivel többet bár ott az üzemanyag költség alacsonyabb.


Én is így akartam tavaly a kocsimat venni azt 17 milliónál 1 millióért papirozgattam volna mert a valóságban nem azt használom végeznek és törvényesen akartam volna használni.

Hagytam az egészet , és megvettem kp.

2019. okt. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Végeznek = cegesnek. Csak telefon javit
2019. okt. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 -s az az operativ lizing.
2019. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!