Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi haszongépjármű...

Külföldi haszongépjármű árverésekről kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Alapvetőleg , Hollandia van kitűzve, jó árban lévő, munkagép, teherautó, kiegészítők ben gondolkozom. Találtam több oldalt is, kissé rizikósnak találom.

Előre is köszönöm az építőjellegű válaszokat.



2019. okt. 8. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Látatlanban ilyen értékben vásárolni elég kockázatos.

Egy időben én is nézegettem ilyen lehetőségeket. De az apró betűben ott a buktató. Az online licit miatt eleve meg tudják kavarni. pl én olvastam olyat, hogy előre van beszállási díj, amit nem kapsz vissza. Kisebb összeg a részvételért, másrészt volt olyan, ahol úgy trükköztek igazából, hogy a licit maga viszonylag rövid ideig tartott, de előtte hosszabb ideig volt fent a hirdetés, megadhattad, hogy mennyi a maximum amit adnál a dologért és automatán elmegy a licit addig.

Tehát valójában az árverés megindításakor automatikusan elmegy a max. árig a licit. Továbbá neked kell gondoskodni a szállításról, amire elég kacifántos szabályok lehetnek. Pl 1-2 napon belül fizetni és szállítani kell, problémás az átadás-átvétel, továbbá nincs semmiféle garancia, esetleg papírjai sincsenek a gépeknek, nem helyezhető forgalomba pl és még lehetne sorolni. Arról nem is beszélve, hogy macerás lehet a megtekintés. De nézd meg a NAV árveréseit, ott milyen hulladékok vannak, kint sem lesz sokkal jobb a helyzet.

Szerintem nagyon kockázatos dolog. Akkor éri meg csak belevágni, ha van bőven tőke, mert könnyen lehet bukni és sok lehet a járulékos költség

2019. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
be kell vajam egyet értek, köszönöm a gyors választ!
2019. okt. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!