Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan kapom meg az utánvéttel feladott csomag árát?

Nemsokára felfogok adni egy 30ezer forintos csomagot a postán utánvéttel. Az lenne a kérdés hogy mikor átveszi és kifizeti a csomagot a postán az úriember, akkor azt a 30 ezret én hogy fogom megkapni ? Be kell mennem a postára hogy én feladtam egy csomagot amit átvett és kifizetett az úr, szeretném a pénzemet megkapni ? Vagy esetleg van rá lehetőség hogy bankszámlaszámot adjak meg és a posta ráutalja a 30ezret ?

okt. 9. 23:35  Privát üzenet  

A válaszok
A postai szelvényre rá lehet írni hogy miként kell heked számlára vagy kpben kihozva a címre terhelt küldési összeggel .

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont okt. 10. 00:07 Privát üzenet
Nekem bankszámlára utalta a posta.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont okt. 10. 07:05 Privát üzenet
B. Jucus nevű felhasználó válasza:

Megadhatsz számlaszámot is,de ha nem, akkor postai utalvánnyal fogja kifizetni neked a postás.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont okt. 10. 08:04 Privát üzenet
Azért a helyedben legalább a postaköltséget elutaltatnám előre a vevővel: ugyanis a szállítás díját a feladónak kell állnia, s ha nem veszi át a csomagot "az úriember", akkor bukod a postaköltséget - ami akár 1.500 ft is lehet.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont okt. 10. 11:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Postán maradó csomag esetén lehet utánvéttel fizetni?
Ha utánvéttel érkezik számomra egy csomag, és nem vagyok/vagyunk itthon, akkor ugye arról (is) dobnak be értesítőt, és X napig átvehetem a postán?
Foxpostnál utánvéttel küldés esetén (eladóként) mennyi idő után utalják az utánvét összegét?
Foxposttal elküldhetek valakinek egy csomagot amit ő utánvéttel fizetne ki?
Ha postán feladok egy csomagot utánvéttel, csak annyit kell majd mondanom a postán hogy utánvéttel fogják kifizetni, és nekem semmit nem kell akkor fizetni?
Hogy tudok futárszolgálattal csomagot küldeni, hogy a címzett utánvéttel vegye át a csomagot és az összeget a futárszolgálat a bankszámlámra utalja?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!