Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalata van...

Noémi1223 kérdése:

Kinek milyen tapasztalata van a WISH webáruházról?

Figyelt kérdés
Rendelni szeretnénk,pár száz forintos próbálni elsőnek, hogy nem e átverés. Az írt költségeken kívül van más is? Pl.: vám, itthoni posta stb.
2019. okt. 10. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Csillió Wish-es kérdés van, mind ebben a témában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=wish


22 euró érték fölött nincs plusz fizetnivalód. Nem átverés az esetek 99,9%-ában, de kínai bóvli tömegben gyártott olcsó, hamisítvány, utánzat termékeket vehetsz ott. És még át is vernek a felárazás nevű csalással, azaz az 500 forint értékű terméket eladják neked 1500-ért, és ráírják hogy 15 ezerről lett leárazva. Ez az ár mindig kamu, hogy nagyobbnak tűnjön az akció és azt hidd hogy minőségi terméket veszel olcsón.

2019. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"22 euró érték fölött nincs plusz fizetnivalód."


Szerintem 22 euró alattot akartál írni, az alatt nincs plusz fizetnivalója - csak a pontosság kedvéért.

2019. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban, köszi a javítást!
2019. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább az aliexpresst javaslom, jobb a keresője, és több cucc van amire nem kell pluszban szállítást fizetni. Wishen kb minden van plusz költség. De minden pár száz ftos cucc megjött, viszont értelemszerűen nem a legjobb minőség, de nekem elég. Mindig olvasd el az értékeléseket, mert sok minden kiderül és olyan boltot válassz ahol sokan vásároltak már. Ha pedig fizettél és nincs 22 euró akkor utána már semmit nem kérnek. Legalábbis tőlem nem kértek.
2019. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Böngészés közben eléd nyomul a Wish reklámja, hogy pl. 2 dollárért megkaphatsz egy terméket. Mire rákattintasz, kiderül, hogy valójában 5-6 dollár és még ugyanennyit a szállításért elkérnek.

Aliexpresst én is jobban szeretem, sok Wish-es termék ott is megtalálható, és gyakran olcsóbban, ingyenes szállítással jutok hozzá.

Viszont tény, hogy ha a termékkel elégedetlen vagy, a Wish visszaküldés nélkül visszatéríti a pénzedet. Alinál csak akkor kapsz teljes visszatérítést ha visszaküldöd, ami a szállítási költség miatt gyakran nem éri meg. Visszaküldés nélkül csak részleges visszatérítésre tarthatsz igényt.

A vám ázsiai rendelésnél többnyire lutri, mert ők szinte mindig alacsony értéket írnak a csomagra, így előfordulhat, hogy nagyobb értékű rendelésre sem kell ráfizetned semmit. De ezt ne vedd biztosra, 22 euró fölött kalkuláld bele az árba a 27%-os ÁFA-t és csak akkor rendelj, ha ezzel együtt is megérné neked.

2019. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!