Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet foglaló visszajár,...

Albérlet foglaló visszajár, ha a tulajdonos szóban fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Október 20. nappal vettem ki egy lakást, lefoglalóztam. Ma beszéltem a tulajjal és kiakadt, hogy miért csak akkor költözök, neki így majdnem egy hónap kiesik, kiadja inkább másnak stb. A foglaló papírra le van írva, hogy október 20. a dátum.

Tartok tőle, hogy a jövőben is lennének problémák a tulajdonossal ezért inkább nem költöznék oda. De ha én lépek vissza, akkor a foglaló nem jár vissza. Ilyen esetben mit tudok tenni? Tudok a szóbeli fenyegetőzésre hivatkozni?


2019. okt. 12. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy ha akar, lépjen vissza, csak adja oda a foglaló dupláját.
2019. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A foglaló papírra le van írva, hogy október 20. a dátum."


Kérdezd meg tőle, hogy miért nem akkor problémázott rajta, amikor megírtátok a foglalóról a papírt.

Aztán meg mondd meg neki, hogy Te tartod magad a megállapodáshoz, Te az adott időben költöznél be, ha ez neki nem felel meg, akkor igen, jó ötlet, hogy adja vissza a dupláját, de minimum a foglalót.


Nem tudom, írtatok-e szerződést a kiadásról, de ha még nem, akkor sürgősen fektessétek le az alapszabályokat (fizetés napja, felmondási idő, stb)

Kauciót nem kért? Vagy azt hívod foglalónak?


Amúgy szerintem csak egy kis plusz pénzt akar kiszedni belőled, ami elég nem szép dolog, ha eddig nem volt probléma, hogy 20-án költöznél.

2019. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem is csak a plusz pénzre hajt.

Csak foglalóról írtunk, ami beleszámít a kaucióba, amit költözéskor adok oda.

2019. okt. 14. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!