Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy ötletem (gyártástec...

Ha van egy ötletem (gyártástechnológia) amivel potenicálisan sok pénzt takaríthatnék meg a cégnek, ahol dolgozom, hogyan érdemes eljárnom, hogy nekem is jusson belőle?

Figyelt kérdés

Nem kell óriási dologra gondolni, nem szabadalmaztatható ötletről van szó, hanem 1-2 optimalizációs lépésről, amiről tudomást szereztem máshonnan. Triviálisan kivitelezhető lenne, és ha a tulaj-vezérigazgató tudna róla, rövid úton bevezetné.

Havi párszázezer forintos megtakarításhoz vezetne gyakorlatilag nulla beruházással. Ha én ennek a negyedét megkapnám mondjuk a következő 5 évben, azzal elégedett lennék. Hajlandó lennék egy fix, pár millió forintos összegért is elmondani a nagy titkot, de erről ugye nem lehet tárgyalni azelőtt, hogy tudnák, miről is van szó.

Hogy érdemes ezt csinálni? Korrekt tulajdonosról van szó amúgy.



2019. okt. 18. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Kamu,


ha ennyire triviális, ingyen van és a versenytársak is használják, akkor nem igazán van min rugózni. Arról nem is beszélve, hogy te lopod az ötletet, de pénzt akarnál érte...


A folyamatfejlesztés általában nem így működik. Megpályázol a cégnél egy folyamatmérnök pozíciót, felvesznek x összegért, hozod az ilyen eredményeket és elindulsz felfelé. Bérben, akár pozícióban is, ha nem tudsz előrelépni itt, akkor fogod magad, és a fenti mesét beírod az önéletrajzba is referenciaként és mész tovább magasabb bérért.

2019. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy ezt leírják mindenki szerződésébe, aki titkokat kezel vagy ilyesmi infókat, hogy nem árulhatja el a konkurenciának....
2019. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Most erre mit mondjak? A te területeden/szinteden lehet, hogy ez elképzelhetetlen, az enyémen nem. Ez egy kis cég a magyar ugaron, egy nagyon specifikus dolgot csinál 15 éve ugyanúgy, ugyanannak a 2-3 nagyobb partnernek, és rendben elketyeg. Előrelépni itt nem tudok és nem is akarok, váltani, családot költöztetni meg aztán végképp nem.


Éppen ezért kérdezem, hogy miként lehetne ebből mégis valami hasznom. Soha nem üzleteltem semmivel életemben, nem tudom hogy mennek ezek a dolgok. Elmondom, aztán reménykedem a fizetésemelésben? Vagy van valami biztosabb módja ennek?


Az ötletet egyébként a Youtube bugyraiból szereztem, kb. úgy képzeld el mint amikor a Totalcaros motorszerelő látott egy videót, amin darált dióhéjjal és sűrített levegővel tisztítanak szelepet, a motor megbontása nélkül. Azóta ő is így csinálja a műhelyében, sokkal gyorsabb, és nyilván keresett vele egy csomó pénzt. Én viszont csak egy alkalmazott vagyok.

2019. okt. 18. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehogy a végén kiderüljön, hogy te vagy az a srác, aki pár hete a teleportáló készülék megépítéséhez kereste a fizikusokat!
2019. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó ez nálunk úgy működött, hogy elmondtam az ötleteimet a főnököknek, ők kirúgtak, mert túl okos voltam, majd bevezették az ötleteimet a cégnél. Szóval csak hajrá.
2019. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondd el kb így ahogy írtad. Fizetèsemelèst szeretnèl, cserèben a többszörösèt megspórolnád a cègnek. A, sikerül ès mindenki boldog. B, nem sikerül ès visszaminősítenek vagy kirúgnak. C, sikerül de kirúgnak, aztán felvesznek valakit olcsóbban, így duplán nyernek. D, elmondod ingyen ès bizakodsz, de valószínűleg egy kèzfogást kapsz. Csak kockázattal nyerhetsz.
2019. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3. Azt ugye tudod, hogy a dióhéjas tisztítás kamu?!

Váltani nem akarsz, előrelépni nem akarsz, igazából semmit nem akarsz, csak több pénzt, ez nem az a világ...

#1

2019. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi hatos, ez lesz akkor. Végig fogom számolni még egyszer a dolgokat, és leírok mindent, hogy legyen valami konkrétum a kezemben, amikor leülünk. B, C verziótól nem tartok szerencsére, embert innen ki még nem rúgtak.

Igazából a kérdést azért írtam ki, hátha van valami bevett szokás, százalékos prémium, teljesítménybér vagy hasonló, ami a dolog sikerétől függ.

2019. okt. 18. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!