Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felmondok, bejelentkezek a...

Ha felmondok, bejelentkezek a munkaügyibe és kiveszem a egyben a támogatást amit ilyenkor adnak, utána visszamehetek az eredeti munkahelyemre?

Figyelt kérdés
Sürgősen szükségem lenne egy nagyobbacska összegre. Mindenféle hitelekbe nem szeretnék beleugrani, hogy aztán csaknem a dupláját kelljen visszafizetni, így a kérdésben szereplő megoldás jutott eszembe. A munkahelyem és az otthonom közötti távolság miatt úgyis gondolkodtam már a váltáson, de jelenleg nincs semmi konkrét a láthatáron, (azért is jelentkeznék be a munkaügyibe, mert azon keresztül állítólag könnyebb). Ezt közöltem a főnökkel is, megérti, és bármikor kész visszavenni, ha úgy alakul. Viszont az a munkaügyis támogatás nem esett szóba, így nem tudom, hogy ha azt felveszem egyben, utána ez mennyire befolyásolja a munkahelyre való visszavételemet?
2019. okt. 25. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem egészen így működik hogy "felveszem egybe". Havonta adják.
2019. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Ez valóban nem így működik, ennek a neve álláskeresési támogatás. Ahhoz, hogy kapj, először is kell lennie az elmúlt 3 évben min. 360 nap biztosítotti jogviszonyodnak. Ha ez megvan, kaphatsz álláskeresési támogatást, max 3 hónapig. De! A regisztráció kor be kell vinnem az utolsó munkahelyed kilépő papírjait. Ha közben találsz munkát, akkor az "új" munkahelyen 3 hónap a próbaidő, addig nem adják ki a fennmaradó összeget, amíg az le nem telik. Annyira meg nem hülyék a munkaügyi én sem, hogy ne látnák: az új munkahelyed azonos a régivel: szóval nem,így nem fogod megkapni,mert ez egyfajta csalás.
2019. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Na,átírta a telóm: szóval annyira nem hülyék a munkaügyiben sem, hogy ne vennék észre
2019. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-est annyiban javítanám ki, hogy nem kell az új helyen lejárnia a próbaidőnek. Idén igényeltem a fennmaradó összeg 80%-t egyben, azt kellett csak megvárni, amíg a 90 nap, amíg járt volna az álláskeresési, lejárjon. Még egy hónap visszavolt a próbaidőmből, mikor a munkaügyi utalta a pénzt.

Viszont még egy feltétele van annak, hogy megkapd a fennmaradó összeget, ez pedig az, hogy az új munkahelyen nem lehet azonos a régivel. Pont azért, hogy ne lehessen így csalni.

2019. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!