Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan engedélyezhetik azt,...

Hogyan engedélyezhetik azt, amit az alza.hu csinál?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan melyik intézmény felelős ezért, de szerintem a fogyasztóvédelem.

Hogy engedhetik, hogy ennyire megtévesszék a fogyasztókat? Van mondjuk egy mindenhol 100 ezer forintért elérhető dolog, aminél ők akció előtti árnak megadnak 150 ezret, akciósnak meg 105 ezret. Még az akciós ár is magasabb, mint a valós piaci.

Gondolom sajnos elég sokan bedőlnek ennek Mo.-n, valamiből csak tellik erre az agresszív reklámozásra.



2019. nov. 2. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

"Még az akciós ár is magasabb, mint a valós piaci."


Valós piaci ár az amennyiért valaki megveszi, az adott terméket, adott időpontban.


Fentebbi esetnek akkor van következménye, HA bizonyítani lehet, hogy az ára sohasem volt ennyi az alza.hu-n.

2019. nov. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Kb. minden nagyobb bolt/webshop ezt csinálja. Te hol éltél eddig?
2019. nov. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:
81%

Itt a GVH közleménye a tavalyi akcióiról, de nem néztem utána, kapott-e büntetést végül.


[link]

2019. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Utólag derül ki... nincs hatóság ami előre engedélyezné.


Max büntetni tudják, de a büntetés simán bele van kalkulálva a multiknál az éves költségvetésbe.

2019. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
árukereső pont HÚÚÚÚÚÚÚÚ-ÚÚÚÚÚÚÚ, bäzmeg...
2019. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!