Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpressen mi a maximum...

Balogdavid2000 kérdése:

Aliexpressen mi a maximum limit ár rendelésnél egy standard revolut kártyával?

Figyelt kérdés
11.11-én lesz leárazás és szeretnék venni egy xiaomi mi 9t pro-t mivel olcsó lesz de kíváncsi vagyok hogy revolut kártyával lehet-e 110k forint értékben rendelni-e gond nélkül? És ha tudjátok dhl postával nem fognak áfázni mert azt állja a cég ha jól tudom?

2019. nov. 3. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnál 110ezer Ft-ért rendelni?? Nem is értem a kérdést. akár 110Ft-ért is rendelhetsz.

Az áfát nem jól tudod. Ha nincs feltüntetve külön, hogy nem kell vámot fizetned, mert EU-n belülről küldik, csak annyi, hogy dhl-lel jön, akko tuti kell áfát fizetned, a dhl-nél nincs olyan, mint a postán, hogy véletlenül átcsúszik és nem veszik észre, hogy a 20usd-nek vallott csomag valójában egy 110ezer Ft-os telefon.

2019. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ , de ha fel vaan tüntetve hiába nem eus raktár attól nem lesz áfa gondolom. Úgy akkor rendelni is fogom azonnal biztos de ha nem akkor nem kockáztatok hogy mrgvámolják mert akkor inkább veszzem magyarországról(amúgy Romániában élek , itt minden tragikusan drága 3,6 katasztrófa , minden mobil vagy 30k forinttal drágább mert miért ne,faxparasztok)
2019. nov. 3. 01:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, 2 különböző dolog van, ha nem EU-ból érkezik:

- egyszer van a vámolás (ezt átvállalhatja a DHL)

-és van a 27 % ÁFA, ami minden esetben, ha ilyen nagy értékről van szó, felszámolásra kerül. Tehát az "olcsó", 110 ezres telefonod mindenképpen min. körülbelül 140 ezer ft lesz, ugyanis az ÁFÁ-t a termék ára plusz szállítási költségre számolják.

És akkor még arról nem beszéltünk, hogy nincs rá garanciád, amit mondjuk egy fél évvel a vásárlás utáni meghibásodásnál érvényesíteni tudnál.

Nem biztos, hogy olyan nagyon jó buli...

Karácsony előtt rengeteg leárazás van: EMAG pl. romániai székhelyű cég, Black friday-n biztosan behozza olcsón.

2019. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt a blackfirday sz@rt sem ér de köszönöm a részletes infót , itt felviszik előtte 1 héttel az árakat és annyira leárazzák hogy előtte 3 héttel olcsóbban vettem volna meg😂. Na de nem gond mert a másik opció ami tetszik hogy Magyarországról vegyem , és mostmár tuti az lesz. Hálás vagyok a gyors válaszodnak. Köszönöm:))
2019. nov. 3. 09:04
 5/7 anonim ***** válasza:

"Na de nem gond mert a másik opció ami tetszik hogy Magyarországról vegyem , és mostmár tuti az lesz. "


Hát hajrá, de nehogy azt hidd, hogy itt másképpen zajlik a Blackfriday.

2019. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ettől úgyis jobb. Megvenném utána de alig bírok várni már , nagyon kéne , mondanám megnézem jófogáson garanciával meg tartozékokkal együtt de az mégsem olyan de az se lenne rossz
2019. nov. 3. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:
... és akkor 110.000 Ft-ért vettél egy telefont nulla garanciával. Ügyes...
2019. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!