Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankkártyára visszautalt pénz?

Bankkártyára visszautalt pénz?

Figyelt kérdés
Egy csomagot szerettem volna feladni, de a vevő meggondolta magát, viszont én bankkártyával elôre kifizettem a dpd furár szállítási költségét. Ezt visszamondtam és jelezték is, hogy utalás esetén a számlaszámra,kártyás fizetés esetén a bankkártyára kapom vissza. Mivel utóbbival fizettem és a számlaszámom nem tudják csak a bankkártyám adatait ez gondolom rendben is van, viszont kíváncsi lennék hogy ebben az esetben is kapok értesítést a pénz beérkezéséről mint mikor közvetlenül a számlámra utalnak?

2019. nov. 14. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem utalnak a számládra. Áruvisszavét a neve a tranzakciónak, ami lényegében egy fordított kártyás vásárlás. Annyi az átfutási ideje amennyi egy vásárlásnak, kb 2-3 nap, de ha a bankod támogatja a pozitív előjelű zárolást, akkor már hamarabb megjelenhet az egyenlegeden és el is költheted azelőtt, mielőtt lekönyvelnék.
2019. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem a kártyán van a pénz, hanem a bankszámlán. a kártya csak egy kulcs hozzá, így tehát a fizetéshez használt kártya alapján tudja a rendszer, hogy hova kell visszaküldeni a pénzt.


szóval igen, ugyanúgy kapsz értesítést, mintha más utalás érkezett volna.

2019. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Állítólag már lassan 1 hete visszautalták, de az smst azóta se kaptam meg róla.
2019. nov. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!