Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e kedvezményezett megjelöl...

Van-e kedvezményezett megjelölve ebben a nyilatkozatban?

Figyelt kérdés
2019. nov. 17. 18:21
 1/10 A kérdező kommentje:

Adott egy lakás előtakarékossági szerződés.

Kaptunk levelet azt Otp.től, hogy az említett szerződés le fog járni, jövő év Január 1.től felvehető egy bizonyos összeg.

Bementünk az Otp.be, hogy mégis hogyan juthatunk hozzá az összeghez.

Az ügyintézőtől azt a választ kaptuk (miután a rendszerben megnézte)

hogy az önkormányzat zárolta, ezt a zárolást az önkormányzatnak le kell venni,

(ezt, illetve a lejáratot követően) felvehető az összeg. (Kérdésünkre a hölgy megerősítette,

hogy az önkormányzatnak kötelessége levenni a zárolást)

Fordultunk az önkormányzathoz, hogy szeretnénk rendezni ezt a dolgot, levetetni a zárolást.

Az önkormányzat válasza az volt, hogy a nyilatkozatban fel van tüntetve az önkormányzat kedvezményezettként,

tehát nem felvehető az összeg. Mi egy nyilatkozatot találtunk ezzel a szerződéssel kapcsolatban.

Én a nyilatkozatban nem találtam a kedvezményezett szót.

Ellenben vannak olyan részek amelyek erre utalhatnak. Szeretném ha esetleg valaki végigfutná és kifejtené a véleményét a dologról.

Kinek van igaza? Otp.nek, hogy ez az összeg minket illet? Vagy az önkormányzatnak és csakugyan ők a kedvezményezettek? Köszönöm.


[link]

2019. nov. 17. 18:22
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, az xy város önkormányzata a kedvezményezett a szerződésben megjelölt összeg erejéig.


Bár nem teljesen világos, miért ők a kedvezményezettek? Kapott valami önkormányzati hitelt a szerződő, ezért kell nekik fizetni az összeget?

2019. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki a szerződő? Te ki vagy a sztoriban?
2019. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
eléggé egyértelmű. Felhatalmazod az OTP-t hogy az Önkormányzat felé a lejárt tartozást ebből kiegyenlítse.
2019. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor csakugyan igaza lesz az önkormányzatnak.

Furcsa, hogy erről az otp nem tud.

Szerintem önkormányzati hitel nem volt.


Van egy csatorna, vizmű társulat mi mint ház tulajdonosok (voltunk) illetve az önkormányzat.


Változtat-e a helyzeten, hogy eladásra került már az ingatlan? (Az egyes pont felső kettő sorában említ "érdekeltségi hozzájárulásom erejéig")

2019. nov. 17. 19:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól hogy eladtad az ingatlant a tartozás a tiéd. Az a te neved alatt keletkezett. Az "érdekeltségi hozzájárulás erejéig" szerintem itt annyit jelent hogy ami pénz ebből a szerződésből neked jár addig vonhatnak, tehát ha két szerződő van akkor a fele pénzt viheti az Önkormányzat.

Mondjuk nem értem hogy ha tartozásod van akkor mit akarsz itt trükközni...

2019. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tartozol az önkormányzatnak?

Ha igen, övék a pénz

Ha már kifizetted, akkor a tiéd


Keress fel egy ügyvédet minden releváns papírral!

2019. nov. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez egy csatornázási beruházás volt.

Az önkormányzatnál úgy fogalmaztak, h ezt a pénzt a csatorna további üzemeltetésére fordítják.

Nem gondolnám, h tartozás volt.

2019. nov. 18. 06:27
 9/10 anonim ***** válasza:
De, a csatorna bekötésért fizetni kell
2019. nov. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma ismét voltunk bent a lakástakaréknál.

Kiderült, hogy az ingetlen eladásakor egy összegben ki lett fizetve a tartozás.

Nem tudom, hogy az önkormányzat miért szívózik :(

2019. nov. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!