Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történhet, ha úgy bővítem...

Mi történhet, ha úgy bővítem a házat, hogy nincs hivatalosan terveztetve?

Figyelt kérdés

Nem az építőipari része érdekel, hogy szakszerűtlen lesz és össze fog dőlni.

Vállalkozó csinálná, jól dolgozik, szóval ez a része most nem téma.


Jogilag érdekel, de úgy, hogy tényleg életszerű legyen.

Ki szokott-e derülni, vagy nagyon sokan így csinálják?

Pl. egy plusz szobára kell gondolni, vagy egy hozzátoldott bármilyen kis helyiségre, kamra, ilyesmi.

Ha valami rosszindulatú szomszéd nem jelent el - és remélem, mert nincs ilyenem - akkor egyáltalán hogy derülhet ki?

Olvastam olyat, szerintem ezen az oldalon, hogy helikopterről fényképeznek évente, és összevetik a korábbi évek képeivel, de ez nekem városi legendának tűnik.


Szóval ha nem bukok le, akkor minden ok, a tulajdoni lapon nem lesz rajta, de nem is gond, nem akarom eladni.


És ha mégis kiderül, mire számíthatok?


2019. nov. 22. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Legrosszabb esetben bírság + bontás.
2019. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme?
2019. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az az értelme, hogy a vállalkozó volt itt más miatt, és beszélgettünk.

Amit én kigondoltam korábban, úgy képzeltem, hogy 1,5 millió alatt nem tudnám megoldani, de egyébként nem vagyok képben.

Ő számolgatott, építőanyag, munkadíj, kb 400 ezer. Ezt meg tudom oldani.

Ha van hozzá terv és engedélyek, akkor is ugyanúgy építi fel, mintha magától csinálja. A betont ugyanúgy keveri, a falak ugyanúgy egyenesek lesznek, stb.

Na most ha nem is lenne 1,5 a vége, nekem nagyon nem mindegy, hogy több százezret kifizetek-e vagy sem.

Azt mondta, az ő háza is papíron egy szoba, valójában pedig ott élnek öten, de volt, hogy 8-an.

Gondolom érted, nem egy szobában éltek ennyien, hanem mindig bővítette az évek során.

Szóval nem komplett házról van szó, csak egy plusz szobáról, de ezt a kérdésben is kifejtettem.

2019. nov. 22. 21:09
 4/14 A kérdező kommentje:
Elsőnek: pont erre vagyok kíváncsi, mert így 2 szóval én is tudom, de konkrétan: milyen esetekben van bontás, mérlegelnek-e, megnézi-e statikus, ha megfelelőnek tartja, maradhat-e, mennyi a bírság, stb.
2019. nov. 22. 21:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi bővítettük a házat 8 évvel ezelőtt, 2 szoba lett hozzáépítve. Lett hozzá tervrajz csináltatva hivatalosan, fel is épült, benne élünk azóta is.


Most hitellel terheltük volna az ingatlant, amihez kellett értékbecslés, meg földhivatali lekérés.


Kiderült, hogy a hozzáépítés nincs rajta a földhivatalban szereplő tervrajzon.. mivel a tervező (akinek ez a feladata lett volna lejelenteni) elfelejtette, időközben meg is halt. Nincs rajta "használatbavételi engedély" sem a 2 szobán, mert ezt szintén neki kellett volna elintéznie.


Szóval vagy felvetetjük jó sok pénzért és beszerezzük rá az engedélyeket, hogy rákerüljön a tervrajzokra, vagy nem veszik bele azt a részt az értékbecslésbe.


:D


(sz@rtunk rá, 8 évig nem volt gond ezzel, akkor most se lesz, hitelt is megúsztuk szerencsére)


ha nincs rosszakaród (irigy szomszéd) akkor a kutyát nem érdekli, hogy mit építesz hozzá.

2019. nov. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2019. nov. 22. 22:20
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Egy 15 m2-es szoba èpítèse kb 5 millió ft, a tervező díja kb 400 ezer. Ráadásul egy èpítèsznek lehetnek olyan ötletei, megoldásai, ami hosszú távon sokszorosan megtèrül.


Ha deketèn csinálod, akkor jó esetben lesz egy illegális bővítmènyed ami kutyát nem èrdekel. Rosszabb esetben mègse olyan jófejek a szomszèdok, valakit zavar, nèv nèlkül bejelenti aztán szevasz. A másik, hogy az èpítèsfelügyelet folyamatosan jár, ellenőriz, ha èpp ott mennek el, nekik 1 perc megnèzni van-e engedèly az ingatlanon. A vállalkozó is simán átverhet, ha nem csinál pl normális vízszigetelèst, akkor használhatatlan lesz a bővítmèny, kidobott pènz.

Legalizálni utólag kb annyiba kerül, mint maga az èpítès volt. Bontatni csak akkor bontatnak, ha szabálytalan helyen van, illetve akkor is bírság azon felül.


Ortofotó kèszül minden èvben. Az e-közmű rendszerben pl ügyfèlkapun keresztül meg tudod nèzni a házad 2018-as állapotát igen nagy felbontásban. Az èpítèsfelügyeletnèl bizony minden èv megvan. Tehát pár èv múlva ezt nem tudod elsumákolni.


Összessègèben szerintem megèri megterveztetni, naplót vezetni. Drága, de amúgy is az, így legalább szakszerű, nem kidobott pènz.

2019. nov. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Légifotón ki tudnák szúrni, nekünk is a melléképület igy épült, kb. 2x2 méteres volt. Büntetés+ el kellett bontani
2019. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

5 millió? :D


Átverni nem fog, ismerem. Kis helyiség lenne, kb 1,5m x3 méter.

Az a helyzet, hogy ortofotón ezt nem tudják kiszúrni, mert most az egy fedett terasz, csak be lenne építve, nyilván tető továbbra is lenne rajta, max másik.

A szomszédaim biztos nem olyanok, de ezt nem fogom bizonyítani, valójában szomszédaim sincsenek, de ebbe ne menjünk bele.

Tégla, némi beton, tetőanyag, ablak, sallangok, anyag kb 200-ból megvan, munkadíj szintén hasonló összeg.

5 millió... ne rugaszkodjunk már el a földtől.

Itt nem engem fognak átverni, hanem azt, aki ilyenre 5 milliót kifizet! :D

Bár a sok "apróság" megdobja, azokat nem muszáj azonnal megcsinálni, álljanak a falak, a tető, a nyílászáró, és kész.

Ha később lesz leburkolva, semmi nem fog történni.


Még annyi, hogy vidéken kb minden második házhoz van valami toldva, és az egész falu erről beszélne, ha valaki ezért büntetést kapna.

Tudom, hogy hivatalosan így megy, csak a valóságban nem foglalkoznak vele.

A fotók ezek szerint léteznek, csak egy önkormányzatnak, hatóságnak semmi kapacitása erre, és nem érdekli őket.

Szóval ha büntetnének, akkor kb komplett településeket kéne büntetni, mert ez nem ritka dolog.


Köszönöm a segítőkész kommenteket, volt benne hasznos, ment a zöld!

2019. nov. 23. 10:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Eladáskor is lehet belőle gubanc. Hatsotszomszednak volt így. Egész hodály lett a csalasi hazbol térképen a foldhivazalnal meg semmi.Hiaba hirdette 20-on milliókért. hitekes vásárlónál nem fogadja ne a bank. Hozzáértőbb kps meg leonja az vételárból azt, amit Te most próbálsz megspórolni.


Önkormányzat bejekebtes nélkül rutkan foglalkozik önszántából azzal jogy mit es hova epitesz -vidéken. Megyeszekhekyen meg még a látkép arculat miatt is kellhet engedely pl. főépítésztől.Erre is volt precedens, hofy full passziv házat nen engedtek megepitebiz ( nekem meg pl történelmi városrészben a làtkép miatt teraszt üzlethez, amig nincs mérnökkel terveztetve, látványterv csatolva amit majd megvitatnak a bizottsági ülésen és vagy jóváhagyják, vagy nem) .

2019. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!