Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem uniós országból mennyi...

Nem uniós országból mennyi idő míg ideér 1csomag?

Figyelt kérdés

Van eltérés,mert nem uniós országból érkezik vagy az mindegy?

Rendes postai úton várom.

Ha késne milyen okok jöhetnek szóba?

Járt már vki úgy sokat kellett várnia 1csomagra?


2019. nov. 24. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha késne milyen okok jöhetnek szóba?"


Ha nem Uniós országból rendelsz és nagyobb értékű a csomag, akkor 27 % ÁFÁ-t és vámot kell fizetni rá. Vámkezelés miatt késhet.


"Járt már vki úgy sokat kellett várnia 1csomagra?"


Igen, sokan járnak úgy, mert a vámon hegyekben állnak a Kínából, Amerikából, stb rendelt csomagok. A minap bent voltam egy nagy postán és iszonyat mennyiségű ember várt a sorára. kérdezem az ügyintézőt, hogy miért van ilyen sok ember? Mondja, hogy a külföldről rendelt csomagok miatt, mert már megkezdődött a karácsonyi csúcs, a rendelések.

2019. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,korrekt s részletes válaszod!

Vámot fizetheti feladó is?

De azt csomagot is házhoz hozzák v postára,vám után igaz?

Ha meg uniós országból akkor nem megy át ezen csomag igaz?

2019. nov. 24. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Uniós országból nincs vámkezelés - ellenben van karácsonyi csúcsforgalom már a postákon - szóval türelem.

ha nincs nyomkövetése a csomagodnak (tracking number), akkor még az is lehet, hogy elkeveredik.


Vámkezelés, ÁFA fizetést nem a feladó fizeti, hanem a vevő, a folyamatát majd megírják, ha sor kerül rá. ha ki lesz fizetve a vám, stb, akkor házhozszállítás van, de nem lennék meglepődve rajta, ha csak egy értesítőt dobna be a postás, hogy hol veheted át.

2019. nov. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem s köszi.

Tehát a másik csomag ami Angliából jön is elképzelhető nem kb 15nap lesz,hanem több akár 1héttel is.

Ok akkor várok türelemmel.

2019. nov. 24. 11:37
 5/5 anonim válasza:
Én egyszer AliExpress -ről rendeltem egy PC egeret januárban és valahogy összeomlott közben a teljes rendszer, vagy kiejtették a repülőből vagy én nem tom de augusztusban jött meg, de az oldal szerint még mindig kínában van...
2019. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!