Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik szoktak rendelni aliexpre...

Akik szoktak rendelni aliexpressről! Nem szokott gond lenni?

Figyelt kérdés

Minden megérkezett eddig? Ha nem, visszakaptátok a pénzt?


Instax mini fotópapírt szeretnék venni, mert feleannyiba kerül, mint itthon bármelyik webáruházban. Kínából jönne, ha minden igaz. Az, hogy másfél-két hónapot kell rá várni, kevésbé zavar, mert nem sürgős a dolog, de azért örülnék, ha valóban megérkezne:D


2019. nov. 30. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Megérkezik, ez a kereskedelem lényege. Ha az eladó nem teljesítene semmilyen megrendelést, nagyon gyorsan ki lenne tiltva az oldalról, a pénzed meg visszakapnád. Emiatt semmi értelme átverni másokat, mert nem lehet nyerészkedni vele. Aki fent van, az pénzt akar látni a termékéből, aki meg vásárol, az terméket akar kapni a pénzéért. Csak attól, hogy a fizikai távolság nagy a vevő és eladó között, még nem lesz probléma.


Amit még figyelembe kell venned: 22 euró érték fölött 27% áfa +3500 eljárási díj terhel, tehát nem biztos hogy mindig akkora nyereséged van rajta, mint gondolod.

2019. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam. Átszámolom akkor, hogy még így is megérné-e vagy sem. De valószínűleg nem:D
2019. nov. 30. 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Így igaz, ahogy 1-es írja:

ha meghaladja a 22 eurót, akkor már 27 % ÁFA jön a TERMÉK ÁRA + POSTAKÖLTSÉG-re, tehát, ha mindjuk 10 ezer ft az áru és 1.000 a posta, akkor a 11 ezer 27 %-a (2.970 ft) lesz az áfa még mellé, azaz össz 13.970 ft. Így lesz az "olcsó" 10 ezres cuccból 14 ezer ft, és akkor még a vámról nem is beszéltünk.

2019. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Évek óta rendelek rendszeresen. Talán 1-2 alkalom volt, hogy nem érkezett meg a csomag, és akkor mindig visszakaptam a pénzem.

Voltak nagyobb értékű rendeléseim is, de eddig minden átcsúszott a vámon. Kínaiak szinte mindig alacsony összeget adnak meg a csomag értékének, illetve a drágább műszaki cikkeket sokszor európai raktárakból küldik.

2019. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos így is 60 dolláros termékről van szó, szóval igen csak 22 euró felett van:D Így viszont már nem éri meg igazán a dolog. Köszi a felvilágosítást:) Amúgy a szállítás ingyen lenne, de a 27%+3500 ft sok.
2019. nov. 30. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Nincs az a kínai kereskedő, aki 5 dollárnál többet adna meg a csomag értékének, akármennyi legyen a tényleges ára. Egy köteg papír meg nem az a kategória, amiről lerína, hogy ennél drágább.

Én rengetegszer rendeltem már az aliról, és minden rendben megjött. Legutóbbi rendelésem két hét alatt itt volt.

2019. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De én honnan tudjam, hogy mit fog megadni csomagárnak, ha amúgy 60 USD, amit rendelek?:D Bízzak benne, hogy a kínai kereskedőnek van esze?:D
2019. nov. 30. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Automatikusan ráírják hogy 5 dollár, de sokszor ezzel többet ártanak, mint segítenek. Papírlapoknál nem valószínű, de más terméknél azonnal kibukik hogy a feltüntetett ár a valós ár ellentmondásos, és rögtön be is teszik vámeljárásba, hogy majd kiderüljön.

Másrészt pont attól ül 1 hónapot a csomagod az elosztóban minimum, mert tételesen mindenre rákeresnek hogy vajon mi a valódi ára. Ezt szó szerint úgy értsd, hogy a címkék meg átvizsgált küldemény megnevezése alapján visszakeresik, hogy mennyi az ára a neten a származási országban, és ha eltér, akkor megint csak bekérik a számlát.

2019. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden 3-4 hét alatt megérkezett mindig
2019. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amióta kifizetem az extra szállítási költséget és követőkódos szállítással kérem, mindent megkaptam időben. azelőtt, követőkód nélkül volt pár ami eltűnt.
2019. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!