Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5 millió ft mire elég manapság?

5 millió ft mire elég manapság?

Figyelt kérdés
ha lenne ennyi pénzetek mihez kezdnétek vele. Ez sok vagy kevés pénznek számít? Nem rég kezdtem el dolgozni 22éves vagyok és úgy számolom ha nem élek nagy lábon és sok dologról lemondok és marad ez az állásom akkor kb 10 év alatt össze spórolhatom persze ehhez az kell hogy 10 évig itthon éljek, mondjuk ez aggaszt... :(
2019. dec. 22. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
bármire, megfelelő szinten. Pl 1 évig kényelmesen megélni ha kirúgnak. Vagy venni egy pár éves autót. Lakáscélra már semmi, max albérlet tartaléknak.
2019. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Hát semmire..kocsit vehetsz, de még lakást se, nem hogy családiházat. Nem tudom mik a terveid. Meg még csak most kezded az életed, törekedj mindig feljebb, akkor hamarabb is összejön ez a pénz. Lehetsz vállalkozó is ha értesz vmihez és bele mersz vágni
2019. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Én eladnám a lakásom hozzáraknám az 5 milliót és venném is a kertes házat.
2019. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ez elkeserítő hogy amit 10 év alatt össze spórolok kemény munkával sok lemondással az 1 év tartalékra elég :(

Elsírom magam komolyan ....

2019. dec. 22. 20:34
 5/14 A kérdező kommentje:
2 es de ahhoz tőke kell nem ? nekem jelenleg egy árva vasam sincs :( de köszi próbálkozom
2019. dec. 22. 20:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél pesszimista...hülyeséget írt. Hol költessz el annyit 1 év alatt? Meg ha kirúgnak akkor 1 évig otthon matyizol? Úgyis keresel másik munkát. Meg később a fizetésed is több lesz
2019. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Munka mellett tanulj még, legyen jobb végzettséged, piacképes szakmád, ahol tudsz majd többet keresni valamilyen formában. Ne akarj kisember maradni.
2019. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Ami pedig még ennél is elkeserítőbb, hogy a pénz értéke évről évre kevesebbet ér az infláció miatt. De azért nem kell megijedni! Ehelyett a következőket javaslom:


1. Soha ne hasonlítsd magad össze másokkal!

Lehet, hogy valakinek 5 millió Forint csak egy évre elegendő, de más embernek ez az összeg akár több évre is kényelmes életet biztosíthat. Viszont az teljesen mindegy, hogy mások mit csinálnak, neked legfeljebb a tanulságokat érdemes levonnod belőle!


2. Vezesd a havi kiadásaidat!

Ha pontosan tudod, hogy mennyit költesz el élelemre, utazásra, hitel törlesztésre stb., akkor sokkal reálisabb képet kapsz róla, hogy NEKED személy szerint mire elegendő 5 millió Forint.


3. Folyamatosan növeld a pénzügyi intelligenciádat!

A pénz nem gazdagít (már maga a kérdés is ezt támasztja alá - hiába van 5 milliód, ha nem tudod, mire költsd el, hogy stabil anyagi helyzeted legyen). A gazdagság kulcsa a havi szintű készpénzáramlás. Ehhez pedig alapos tudás szükséges. Javaslom Robert Kyosaki Gazdag papa, szegény papa című könyvét!


Remélem, tudtam segíteni!

2019. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy nő a taasztalatod a jövedelmed is, fog
2019. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Van saját lakásom, és mivel valószínűleg segélyt is kapnék (egy ideig) 5 millió Forintból simán el tudnám tartani magam legalább 3-4 évig.

Sőt informatikusként ha még pár kisebb munkát (akar csak honlapkészítés, esetleg korrepetálás) el is vállalok, akkor meg sokkal tovább.

Szóval az 5 millió 1 év nem feltétlenül igaz.

2019. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!